Aile Ve Gençlik Fonu Resmi Gazetede!

Baltayla Kiracısına Saldıran Doktorun İlk İfadesi!

Baltayla Kiracısına Saldıran Doktorun İlk İfadesi!

Fonun yönetim kurulu, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı başkanlığında toplam 5 kişiden oluşacak. Diğer üyeler ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı olacak. Yönetim kurulu, projeler, kaynak aktarımları, harcama programları gibi konularda oy çokluğu ile kararlar alacak.

Fon kapsamında öne çıkan bir destek, yeni evlenecek gençlere yönelik. Bu çerçevede, 150 bin lira faizsiz kredi verilecek. Kredi, ilk 2 yıl ödemesiz olacak ve geri ödeme planı 4 yıla yayılacak. Başvurular internet üzerinden yapılacak ve Fon’un kredi miktarı her yıl artırılacak.

Fonun pilot uygulaması, 6 Şubat depreminin etkilediği illerde başlayacak. Bu pilot uygulama, Türkiye genelinde gençlerin aile kurma sürecinde finansal destek sağlama misyonunu üstlenecek ve zaman içinde geniş bir alana yayılacak. Yeni uygulamalar ve desteklerle gençlere yönelik bu fon, toplumsal kalkınma ve aile kurma süreçlerine katkı sağlamaya yardımcı olacaktır.

Başa dön tuşu