Altın bu havaları sever diyen Kuyumculardan gram altın tahmini!

Altın fiyatlarındaki bu yükseliş, birçok kişinin aklına “Altın düşecek mi, yükselecek mi?” sorusunu getiriyor. Konu hakkında görüş bildiren kuyumcular, altının gram fiyatının şu an 1800 TL seviyelerine kadar yükseldiğine dikkat çekiyorlar ve fiyatların daha da yükselme eğiliminde olduğunu öngörüyorlar.

Uzun vadeli yatırım yapmayı düşünenlere seslenen kuyumcular, “Henüz geç değil” uyarısında bulunuyorlar. 

Sağlık Çalışanını Darp Eden Şahıs Önce Serbest Bırakıldı, Sonra Tutuklandı!

Sağlık Çalışanını Darp Eden Şahıs Önce Serbest Bırakıldı, Sonra Tutuklandı!

ALTIN GÜVENLİ LİMAN

Altın, yıllardır güvenli liman olarak görülmüş ve ekonomik dalgalanmalara karşı bir tür sigorta gibi kullanılmıştır. Son dönemde artan belirsizlikler ve ekonomik riskler, altına olan talebi artırmış gibi görünüyor.

YATIRIMCI TEDİRGİN

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, oldukça dalgalı bir haftayı geride bıraktı. Hafta içerisinde en düşük 7.446,97 puanı gördükten sonra en yüksek 8.252,32 puanı da test etti. Ancak haftayı, önceki hafta kapanışına göre yüzde 7,43’lük bir değer kaybıyla 7.510,68 puandan tamamladı. Bu dalgalı seyir, yatırımcıları tedirgin ederken, piyasa analistleri önümüzdeki dönemde de belirsizliklerin devam edebileceği konusunda uyarıyorlar.

ÇEYREK ALTIN YÜKSELİŞTE!

Kapalıçarşı’da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı ise bu hafta yüzde 4,55’lik bir artışla 1.791 lira seviyelerine yükseldi. Aynı dönemde Cumhuriyet altını da yüzde 4,58’lik bir kazançla 12.035 lira fiyatına çıktı. Çeyrek altının satış fiyatı ise 2.946 lira seviyelerine ulaşarak yatırımcılar için değerli metallerin cazibesini artırdı.

Döviz kurlarında ise ABD doları, bu hafta yüzde 0,70 değer kazancıyla 28,0060 lira seviyelerine yükseldi. Euro ise yüzde 1,40’luk bir kazançla 29,6380 lira fiyatına çıktı. 

İSRAİL-FİLİSTİN SAVAŞI GÖZLERİ ALTIN FİYATLARINA ÇEVİRDİ

Son dönemde dünya genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmalar, merkez bankalarının faiz politikaları ve özellikle İsrail-Filistin arasında tırmanan gerilim, altın fiyatlarının yakından takip edilmesine neden oluyor. Yatırımcılar, altının gelecekteki seyrini merak ederken, kuyumcu esnafı Engin Temizel’den önemli bir açıklama geldi.

GRAM ALTIN DAHA DA YÜKSELEBİLİR

Temizel, gram altının 1.800 TL’ye yaklaşmasının ardından daha da yükseleceğini öngördü. Altının özellikle belirsizlik dönemlerinde yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak tercih edildiğini belirten Temizel, son günlerde yaşanan savaş ve jeopolitik gerilimlerin altın fiyatlarını yükselttiğini ifade etti. Ayrıca, altının bu tür durumları sevdiğini ve fiyatların bu nedenle daha da yükselmesini beklediğini dile getirdi.

UZUN VADELİ YATIRIM ARACI: ALTIN!

Temizel, uzun vadeli altın yatırımı yapmayı düşünenlere de umut verdi. Henüz geç olmadığını belirten Temizel, dolar ve ons fiyatlarının da yükseleceğini ve bu durumun altın fiyatlarını etkileyeceğini söyledi. Altına yatırım yapmak isteyenlere, uzun vadeli düşünmeleri ve aceleci davranmamaları konusunda tavsiyede bulundu.

Başa dön tuşu