Başhekim Güvenlik Çağırarak Yaka Paça Hastaneden Attırdı!

Çerkezköy’de ikamet eden Medine Aslanoğlu, ilahiyat öğrencisi ve üç çocuk annesi bir ev hanımı olarak aylardır randevu alamadığı ‘Kulak Burun Boğaz’ bölümü sebebiyle şiddetli kulak ağrıları çektiğini ileri sürdü. Ağrıları dayanılmaz boyutlara ulaştığında, son bir umut olarak Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne başvurmayı düşündü ve bu başvuru adeta kendisine hayatının şokunu yaşattı.

Yarın Ki Kabine Toplantısında Hangi Konular Gündemde?

Yarın Ki Kabine Toplantısında Hangi Konular Gündemde?

Mağdur Medine Aslanoğlu olayı şu şekilde anlattı: “Uzun bir süredir, kulak burun boğaz bölümünden randevu alamadığım için 23 Ekim günü saat 11.20 civarında Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne başvuruda bulunmaya karar verdim. Amacım, kulak burun boğaz bölümünden randevu alabilmekti. Çünkü son günlerde kulak ağrılarım dayanılmaz bir hal almıştı. Hastanenin idari koridorunda bulunan başhekimin makamına gittim ve sekreterine başhekimle görüşmek istediğimi belirttim.”

“Bana hakaret edip odadan kovdu”

Sekreter hanım, bana hitaben, tamamen terbiye ve nezaket dışı bir tavırla, bunun mümkün olmadığını ve odayı terk etmem gerektiğini, bağırarak ifade etti. Neye uğradığımı şaşırmış bir vaziyette idim. O esnada bana, karşı odadan çağırıldığımı söylediler. Karşı odaya gittiğimde, kendisinin sonradan, Başhekim Yardımcısı Dr. Hanefi Sefa Kılıçkap olduğunu öğrendiğim kişi bana hayatımın ikinci şokunu yaşattı. Bana, “Sen kim oluyorsun da başhekimle görüşecekmişsin! Edepsiz, terbiyesiz kadın! Binlerce kişilik ilçede sizinle teker teker mi uğraşacağız! Çabuk çık bu odadan! Terbiyesiz kadın! Terk et burayı!” dedi.

“Güvenlik çağırıp yaka paça hastaneden attırdı”

Ben derdimi anlatmaya çalıştıkça, o karşısında bir kadın vatandaş olduğunu unutarak, bu hakaretlerini durmadan tekrarladı. Bu da yetmiyormuş gibi, güvenliği çağırtıp beni yaka paça hastaneden attırdı.

“Sırf başörtülü olduğum için mi bana bu muameleyi reva gördüler?”

Ben, ilahiyat öğrencisi, üç çocuk annesi bir ev hanımıyım. Hayatım boyunca namusum, onurum, şerefim ve haysiyetimle yaşadım. Asıl görevleri, millete hizmet etmek olan bu insanlar, hangi sebeple, hangi gerekçeyle vatandaşa böyle hakaret ediyorlar? Bunu anlayabilmiş değilim. Acaba sırf başörtülü olduğum için mi bana bu muameleyi reva gördüler?

Bana hayatımda hiç yaşamadığın bir şoku ve travmayı yaşatan, kadınlık ve insanlık onurumu yerle bir eden, kişiliğimi rencide eden, beni küçük düşüren, bana ağza, akla ve hayale gelmeyen hakaretleri reva gördüler.

Olay Çerkez Adliyesi’ne taşındı

Mağdur Medine Aslanoğlu, “Bana bu zulmü reva görenler adalet karşısında hesap versinler” diyerek Başhekim sekreteri Burcu hanım ve Dr. Hanefi Sefa Kılıçkap hakkında Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Kaynak: Yeni akit

Başa dön tuşu