Başhekim Yardımcısı Op. Doktor Kadir Kumbul Aday Adaylığı Başvurusu Yaptı!

Eski Milletvekilinin Ortağı Olduğu Özel Hastanede Skandal!

Eski Milletvekilinin Ortağı Olduğu Özel Hastanede Skandal!

Halk ve partililere seslenen Kumbul, “Her sabah güneşten önce uyanan, elleri emek kokan, elleri ekmek kokan, saçları cennet kokan, annelerim, ablalarım hoş geldiniz. Geleceğimizin umudu, yarınların vazgeçilmezleri, gençlerimiz hoş geldiniz. İlçemizin çok kıymetli, cefakar, emekçi, koca yürekli abilerim, kardeşlerim, hoş geldiniz. Adları işçi, soyadları emekçi, 97 yıldır sosyal demokrat belediye özlemini çeken çok değerli partili arkadaşlarım, sizler de hoş geldiniz. Buraya gelen, bugün buraya gelen herkese yürekten canı gönülden teşekkür ediyorum.” sözleriyle konuşmasına başladı.

Serik halkının ve CHP partililerinin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, Kumbul’un aday adaylığına olan destek de açıkça görüldü.

23 YILLIK HEKİMLİK HAYATIMDA İNSAN AYRIMI YAPMADAN, GECE GÜNDÜZ DEMEDEN SİZLERİN DERTLERİNİZE DEVA OLABİLMEK ADINA CANLA BAŞLA ÖZVERİYLE ÇALIŞMAYA HEP GAYRET ETTİM

Konuşmasında kendisinden bahseden Kumbul, “Sevgili hemşehrilerim, ben 1976 yılında Serik’in Orta mahallesinde doğdum. İlköğretim hayatıma Tekeli ilkokulunda başladım. Lise, üniversite, tıp ve uzmanlık eğitimleri sonrasında ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinde hekim olarak görev yaparak tekrar doğduğum yere memleketime Serik’imize döndüm. Uzun süredir kendi ilçemde Serik Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirdiğim 23 yıllık hekimlik hayatımda insan ayrımı yapmadan, gece gündüz demeden sizlerin dertlerinize deva olabilmek adına canla başla özveriyle çalışmaya hep gayret ettim. Bu vesileyle doktor olup Ülkeme hizmet etmemde emeği olan başta anneme, babama, öğretmenlerime, üniversite hocalarıma, son 12 yıldır da ilçemizde devlet hastanemizde çalışmama vesile olan devlet büyüklerime, siyaset içinden ya da siyaset dışından abilerime, ablalarıma şükran ve minnetlerimi sunuyorum.”

DOĞDUĞUM, BÜYÜDÜĞÜM BU TOPRAKLARA OLAN GENİŞ ÇAPLI HİZMET SEVDAMIN İLK ADIMINI BUGÜN SİZLERLE BERABER ATIYORUM

Aday adaylığı sürecini aktaran Kumbul, “Değerli hemşehrilerim, kamuoyunda adaylığım ile ilgili sürekli olarak bir gündem oluşturuldu. Ben ailemle mütevazı bir hayat yaşayan hayatımın sonuna kadar da böyle yaşamayı amaç edinen bir evladınız bir kardeşinizim. Adaylığım söz konusu olduğu andan itibaren sessiz kalmaya gayret ettim. Ancak kamuoyunun kamuoyundaki tüm kesimlerin yoğun talebine kayıtsız kalamadım ve çok severek yaptığım Hekimlik mesleğimi bir kenara bırakarak Seriğimiz için yola çıktım. Doğduğum, büyüdüğüm bu topraklara olan geniş çaplı hizmet sevdamın ilk adımını bugün sizlerle beraber atıyorum.”

İLÇEMİN HAK ETTİĞİNİ ALMASI İÇİN ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA HAZIRIM

Tüm vatandaşlarımıza her alanda hizmet etmek ilçemizi hak ettiği yere taşımak istiyorum. Kalbi ve samimi desteğiniz bu onurlu yolda bana güç ve güven vermiştir Serik benim nazarımda çok değerlidir. Her şeyin en iyisine, her şeyin en güzeline layıktır. İlçemin hak ettiğini alması için elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım.

BU YOL MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLUDUR

Ne demişti şair? Memleket isterim gök mavi, dağ yeşil, tarla sarı olsun. Kuşların, çiçeklerin diyarı olsun. Memleket isterim. Ne başta dert, ne gönülden hasret olsun. Kardeş kavgasına bir nihayet olsun. Memleket isterim. Ne zengin fakir, ne senden farkı olsun. Kış günü herkesin evi barkı olsun. Memleket isterim. Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun olursa bir şikayet ölümden olsun. İşte benim de bir memleket hayalim var. Bu hayalim için sizlerle genciyle, yaşlısıyla, yediden yetmişe herkesle bu yola çıkıyorum. Bu yolda sizlerle beraber yürümek istiyorum. Bu yol, bu yol onurlu bir yoldur. Bu yol adaletten, halktan, haktan yana bir yoldur. Bu yol cumhuriyetimize sahip çıkanların Misak-ı Milli’ye inananların yoludur. Bu yol Seriklilerin ilçemize gönül vermişlerin yoludur. Bu yol eşitliğe inananların sen ben değil biz diyenlerin yoludur. Bu yol Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Sizleri benimle birlikte bu yolda yürümeye, yol arkadaşım olmaya davet ediyorum ve 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Serik Belediye Başkan Aday Adaylığını ilan ediyorum. Ayrıca demokrasiye, demokrasinin güzelliğine, demokrasinin gerekliliğine inanan bir insanım. Bu sebeple Cumhuriyet Halk Partimizin birbirinden değerli güzide diğer aday adayı arkadaşlarıma da buradan başarılar diliyorum.

KANUNSUZLUĞA VE KURALSIZLIĞA DA PRİM VERMEDEN ZAMAN KAVRAMINA SAKLANMADAN ÇALIŞMAK ANA HEDEFİM OLACAKTIR

Sizlerin huzurunda söz veriyorum. Ön seçim ya da kamuoyu yoklaması. Cumhuriyet Halk Partisi hangi arkadaşımı aday gösterirse göstersin. El ele, omuz omuza hep birlikte Serik Belediye Başkanlığını kazanmak için tüm gücümle onunla birlikte çalışacağım. Partim beni aday gösterir. Sizler de beni belediye başkanlığına layık görürseniz vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu yaşamalarını sağlamak için ilçenin sorunlarını ivedilikle belirleyip samimi bir şekilde çözüm yolu bulmak için insan ayrımı yapmadan adaletten taviz vermeden onurlu ve haysiyetli bir çalışma gayretiyle onun içinde olacağımın bilinmesini istiyorum. Bürokratik hantallığa aldırış etmeden, kanunsuzluğa ve kuralsızlığa da prim vermeden zaman kavramına saklanmadan çalışmak ana hedefim olacaktır.

BİRLİKTE DEĞİŞTİRDİK. BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Buradan yine sizlerin huzurunda söz veriyorum. Ayrıştıran değil, birleştiren, dışlayan değil, kucaklayan, sokağın sesine kulak tıkayan değil, yediden yetmişe herkesin sesini dinleyen bir ekip olacağız. Birlikte değiştirdik. Birlikte başaracağız. Birlikte kazanacağız Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Kendimi, kendimi önce Allah’a sonra sizlere emanet ederek başlıyoruz.” diyerek konuştu.

Başa dön tuşu