Beslenme

Antiaging Beslenme

Hayatın getirdiği koşturmadan birçok vakit kendimizi ihmal ediyoruz. Bilhassa beslenme açısından pratik besinleri tercih ediyoruz. Bunun sonuncunda erken yaşlanma belirtileri kapımızı çalmaya başlıyor. Aslında koşturmacamız devam ederken güçlü antioksidan içeren besinlerle kendimize bakmamız mümkün. Gayemiz herzaman yasaklar olmadan ölçülü beslenen, kendini canlı ve en değerlisi keyifli hisseden bireylere yardımcı olmak.

Çocukluk ve Ergenlik Periyodunda Beslenme

Bebeklik, çocukluk ve ergenlik devirleri büyüme ve gelişme açısından farklılıklar gösterir. Her periyotta bireyin gereksinimleri farklılaşır bilhassa ergenlik periyodunda ruhsal ve fizyolojik değişimler yaşanır. Emel gençlerin kâfi ve istikrarlı beslenmesini sağlayarak sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmelerini sağlamaktır

Sporcu Beslenmesi

Aktif olarak spor yapan bireyler sağlıklı beslenme pogramıyla birlikte performansını artırabilir. Yapılan spor çeşidine nazaran farklı beslenme modelleri bulunmaktadır. Bireyin hayat standartına, metabolimasına, aktivite tipi ve sıklığına nazaran uygun beslenme programı yaparak kişinin performasını artırmayı amaç alıyoruz.

Kadınlara Özel Beslenme Programları

Kadınlar ömrü boyunca birçok fizyolojik değişimler yaşar. Her seferinde hormonlar bedenimizde çeşitli değişiklikler gösterir.

Adet periyodu , hamilelik, emzirme süreci,ve menapoz periyodu metabolizmayı etkileyen süreçlerdir. Bu süreçlerin başında adet periyodu ve menapoz gelmektedir. Bu devirde kilo alma, tatlı krizleri, ödem, beden yağ dokusunun artması üzere süreçler başlıcalarıdır. Bu periyotları en hafif formda geçirmek için kişinin durumuna nazaran beslenme programlarının düzenlenmesi kişinin fizyolojik ve psikoljik olarak kendini düzgün hissetmesini sağlar.

Hamilelik ve Emzirme Periyodunda Beslenme

Anne adayının kâfi ve istikrarlı beslenebilmesi bebek için büyük değer taşır. Annenin kilo kazanımı bu devirde değerlidir. Gereğinden az ya da çok kilo alımı bebeğin gelişim sürecini olumsuz etkileyebilir. Annenin kendi depolarını koruyarak bebeğin beslenmesini sağlamak için beslenme programı uygulamak gereklidir.

Gebelik süreci kıymetli olduğu kadar emzirme devri de büyük ehemmiyet taşır. Bilhassa birinci 6 ay bebeğin yalnızca anne sütü alması bağışıklık sisteminin güçlendirir. Kimi vakit anne gebelikte aldığı kiloları biran evvel vermek ister. Uygunsuz zayıflama diyetleri annenin süt verimliliğini azaltır.

Amaç gebelik ve emzirme periyoduna uygun kâfi ve istikrarlı beslenme programlarını uygulayarak keyifli bir devir geçirmenizi sağlamak ve bebeğinizi ihtiyçalarını karşılamanıza yardımcı olmaktır.

Kilo Alma/Kilo Verme

Kilo idaresi dediğimizde akla birinci gelen kilo vermek oluyor. Obezitenin kıymetli olduğu kadar zayıflık da değerlidir. Ülkü kiloda olduğumuz sürece hastalıklara yakalanma olasılığımız en aza iniyor. Maksadımız kişinin alışkanlıklarını göz önüne alarak mümkün olduğunca ömür üslubuna uygun beslenme programı uygulamak ve kilo idaresi için ne yapması gerektiğini anlatmaktr.

Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Kazanma

Kilo sorun ya da rastgele bir sıhhat meseleniz olmaksızın kâfi ve istikrarlı beslenmeyi öğrenebilirsiniz. Oluşabilecek riskleri gözönüne alıp kişey özel beslenme programının uygulanması gelecek için âlâ bir yatırım olacaktır.

Başa dön tuşu