Doktor Nidanur’u Ampute Yapan Teknisyen Adana’da Yakalandı!

Maalesef, genç doktorun sol bacağı da ciddi şekilde zarar gördü. Zanlının emniyetteki sorgusu halen devam ediyor. İlk ifadesinde, ilişkisi sona erdikten sonra yaşanan bir tartışmanın ardından bu saldırıyı gerçekleştirdiğini itiraf ettiği öğrenildi.

Mersin’de kaldığı yurt binasının önünde pompalı tüfekle saldırıya uğrayan ve bir bacağını kaybeden Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Nida Nur N., saldırganın hastanedeki teknisyen Ersin Karakuş olduğu öğrenildi. Nida Nur N. sağ bacağını diz üstünden kaybederken, sol bacağında da ağır hasar meydana geldi.

Yarın Ki Kabine Toplantısında Hangi Konular Gündemde?

Yarın Ki Kabine Toplantısında Hangi Konular Gündemde?

asayis

Olayın güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ardından kaçan Ersin Karakuş, Adana’da yakalandı ve ifadesi alındı.

Ersin Karakuş, yaklaşık üç yıldır Nida Nur N. ile arkadaş olduklarını, eğitimlerini tamamladıktan sonra evlenmeyi düşündüklerini belirtti. Ancak son dönemlerde ilişkilerinde sorunlar yaşadıklarını ve sevgilisinin kendisinden uzaklaştığını düşündüğünü, hatta başka bir kişiyle arkadaşlık kurduğunu iddia etti.

Bu nedenle kıskançlık krizine girdiğini ve Nida Nur N.’yi cezalandırmak amacıyla saldırıyı gerçekleştirdiğini itiraf etti.

TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Kıskançlık krizine giren Ersin Karakuş’un silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanan Nida Nur N., olaydan hemen sonra görev yaptığı Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ameliyata alınan genç doktorun sağ bacağı, diz üstünden kesildi. Sol bacağının ise ağır hasarlı olduğu kurtarılması için çaba harcandığı öğrenildi.

nisanur

TUTUKLANDI

Olayla ilgili yapılan sorgulamasında suçunu itiraf eren saldırgan Ersin Karakuş çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

pompali

GÜVENLİK KAMERASINDAKİ DEHŞET

Olay yerine bir otomobille gelen saldırgan, yanında getirdiği çok mermili pompalı tüfeği alarak kadının üzerine üst üste ateş ediyor. Yere düşen genç doktora ateş etmeyi sürdüren saldırganın, en az 6 kez tetiği bastığı açıkça görülüyor. Saldırı sonrasında yerde kıvranan kadına bakmadan geri dönen saldırgan, otomobiline binip olay yerinden uzaklaşıyor.

Başa dön tuşu