Doktoru Silahla Tehdit Eden Şahısın Yargılanmasına Başlandı!

Tutuklu sanık R.K, savunmasında yaptığı hareketin doğru olmadığını belirterek doktor ve sağlık çalışanından özür diledi. R.K, olayın yaşandığı günün kendisi için olumsuz geçtiğini ve sağlık personelinin sert üslubundan sinirlendiğini ifade etti. Ancak, silahı kimseye doğrultmadığını ve hatasını anlayınca silahı yanındaki arkadaşına verdiğini söyledi. R.K, “Kimseyi tehdit etmedim. Şikayetlerini geri çeksinler demiyorum. Ama haklarını helal etsinler.” şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanı A.Ö. ise olay günü sanık ve arkadaşlarının yüksek sesle çaldıkları müziği kapatmamaları üzerine uyarıda bulunduklarını, ancak karşılığında tehdit edildiklerini belirtti. A.Ö, sanıktan şikayetçi olduğunu ifade etti.

Doktor B.K. ise yaşanan olayın ardından zor günler geçirdiğini dile getirerek, “Sanık, benim uyarımın ardından silahı doğrulttuğunda benim yüzümden arkadaşımı vuracak diye çok korktum. Artık hastalar muayeneye geldiğinde önce beline bakıyorum silah var mı diye. Psikolojik destek aldım.” dedi.

Duruşmada, olay anına ait güvenlik kamera görüntüleri de incelendi. Sanık avukatı, müvekkilinin suçsuz olduğunu iddia ederek yazılı savunma için süre talep etti. Duruşma, 30 Kasım tarihine ertelendi.

Daire Başkanı Yavuz Ateş Belediye Başkanlığı İçin İstifa Etti!

Daire Başkanı Yavuz Ateş Belediye Başkanlığı İçin İstifa Etti!

Öte yandan, duruşma sonrasında Genel Sağlık İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Özcan Arslan, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınayarak, etkin yasal düzenlemelerin bir an önce yapılması gerektiğini vurguladı.

Hatırlatmak gerekirse, olayın yaşandığı 24 Ekim’de, hasta yakını R.K, 1. Murat Devlet Hastanesi’nde doktor ve sağlık memuruyla tartışmış, silahla tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı.

Başa dön tuşu