Metabolizmam yavaş diyenler dikkat !

  • Metabolizmam yavaş diyenler dikkat !

İdeal bir beden tartısına sahip olan bireyler besinlerle aldığınız enerjiyi yağ olarak depolamıyor ve sağlıklı, fit bir bedene sahipseniz metabolizmanız çok hoş çalışıyor demektir. Şayet beslenmenize dikkat ediyor lakin basitçe kilo alıyor ve vermekte zorlanıyorsanız metabolizma suratınız düşük olabilir. İşte metabolizma suratınızı arttırmak için teklifler sizleri bekliyor.

  • Kas Gücünüzü Arttırın

Vücudunuzdaki kas kütlesi siz dinlenme halindeyken bile güç harcayarak sizin daha sağlıklı ve süratli bir metabolizmaya sahip olmanızı sağlayacaktır. Kas kütlenizi arttıracak idmanlar (ağırlık çalışmak vb.) ile metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

  • Yağlarınızdan Kurtulun

Gün içinde iş yerinde yahut meskeninizde hayatınıza hareket katmak sıhhatiniz ve sizin için epey kıymetlidir. Günlük 30 dakika aerobik egzersiz (yürüyüş,yüzme,bisiklete binme vb.) yapmak güç harcamanızı arttırarak fazla kilolarınızdan kurtulmanızı ve metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır.

  • Protein Tüketiminize Dikkat Edin

Vücutta besinlerin sindirimi sırasında güç harcanır buna besinlerin termik tesiri denir. Ve proteinlerin termik tesiri daha fazladır sindirilirken daha çok güç harcanır. Süt, yoğurt, yumurta,peynir, et, kurubaklagil üzere yüksek protein içeren besinleri öğünlerinizde tercih ediniz.

  • Öğün Sayınızı Arttırın

Metabolizmanız gün içinde tükettiğiniz öğünlere ahenk sağlar. Öğün atlarsanız ve çok düşük güçlü besinler tüketirseniz bedeniniz daha az güç tüketmeye yönelir ve metabolizmanız yavaşlar. Güç alımınız ve öğün sayınızı arttırmanız metabolizma suratınızı arttırmanızı sağlayacaktır.

  • Sıvı Tüketiminizi Arttırın

Sıvıların başını çeken en kıymetli içecek sudur. Günlük harcadığımız gücün kalorisi başına gereken suyu yerine koymamız gerekir. Hücrelerimizin susuz kalmaması ve metabolizmamızın hızlanması için günlük en az 2,5 litre su tüketmeliyiz. Suya ek olarak bitki çayları ve en kıymetlisi de yeşil çayın içeriğindeki antioksidanlar sayesinde metabolizmanızı hızlandırdığını unutmayın.
Unutmayın Metabolizmanızı Hızlandırmak Sağlıklı Bir Bedene Sahip Olmanızı Sağlayacaktır.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu