Online Diyet Nedir? | Diyetisyen Tavsiyesi

Online diyet her geçen gün popülerliğini arttıran, yüz yüze görüşmeye fırsatı olmayan kişilerin seçtiği bir beslenme programı şeklidir.

‘’Peki bu online diyet nasıl yapılıyor?’’

Sizden beslenme düzeniniz, yaşam biçiminiz ve hastalıklarınız gibi konularda bilgi alıp size özel bir beslenme programı oluşturuyoruz. Haftalık olarak hazırlanan menülerinizi oluşturmadan önce evde kendiniz tartılıyorsunuz, varsa mezuranızla size tarif ettiğim şekilde ölçümlerinizi alıyorsunuz ve hiç diyetisyene gitmek zorunda kalmadan ideal kilonuza ve sağlıklı beslenme düzeninize ulaşıyorsunuz.

Online diyette normal diyetten farklı olarak sadece kişinin yağ-kas ölçümleri yapılamamaktadır. Ancak bu problemi mezura ölçümleri ile çözebilmekte, verdiğiniz kiloları nereden ve ne şekilde verdiğinizi anlayabilmeyiz. Ayrıca yaptırdığınız kan tahlillerinizi telefon veya bilgisayar yoluyla göndererek en doğru sonuçlara ulaşabilir, kilolarınızı sağlıklı şekilde verebilir veya alabilirsiniz.

‘’Online diyet kimler için uygun, ben yapabilir miyim?’’ Online diyet için bir yaş sınırlaması veya herhangi bir başka sınırlama yoktur, herkes yapabilir. Özellikle hareket kısıtlılığı yaşayan, çalışma koşulları nedeniyle diyetisyene gidecek vakit bulamayan veya farklı şehirlerde yaşayan danışanlar için uygun bir seçimdir. Ancak akıllı telefon ve bilgisayar kullanımı iyi olmayan, özellikle yaşlı grubu için uyum sağlamak biraz zor olabilmektedir. Yine aynı grupta hareket kısıtlılığı vb. nedenlerle diyetisyene gidip gelmek de zor olabilmektedir. Bu nedenle teknoloji ürünlerini kullanamayan kişiler aile üyelerinden destek alarak online diyet yapabilirler.

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan bir pandemi döneminden geçmekte olduğumuz şu günlerde online diyetin önemi artmıştır. Çünkü evde kalmakla beraber artan hareketsizlik ve depresyon, bireylerin kilo alımına neden olmaktadır.

Online diyet sadece kilo vermek isteyenler için değil, aynı zamanda kilo almak isteyen veya sağlıklı beslenmek isteyenler için de uygun bir beslenme programıdır.


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Başa dön tuşu