Popüler Diyetler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde periyot devir gündeme giren tanınan diyetler ve bunların odaklandığı tek tip beslenme konusunda dikkatli olmak gerekir.

Tek tip beslenme nedir?

Karbonhidrat, protein, yağ üzere içerikli besimlerin bir kısmını yahut tamamını beslenmemizden çıkararak zayıflamaya çalışmaktır. Bu çeşit trend (!) yahut farklı şeylere hizmet eden durumları hayatımıza eklemeden evvel araştmalı ve gerçek uzmanından takviye almalıyız.

Günümüzde her bahiste olduğu üzere beslenme konusuda çok fazla kirli bilgi barındırıp, farkında olmadan, sorgulamadan maruz kalabilmekteyiz.

Metabolizmaya uzaktan bakıldığında, tıpkı cosmos kadar karışık sistematikler silsilesi, bunun manası çok daha derin bilimsel bilgi araştırmalarına, geliştirmeye yük verip beslenme ile ilintili hastalıkların önüne geçebilelim.

Tek tip beslenme diyetlerinde kronik hastalıklara maruz kalabilirsiniz

Tek tip beslenme ile aldatıcı kilolar kısa mühlet sonra ziyadesiyle geri alınabilir. Sık kilo alıp vermek ise bedeni ve organları yıpratır, yaşlanmayı hızlandırır. Tıpkı vakitte tırnak kırılması, saç dökülmesi, çabuk yorulma, halsizlik, adet düzensizliği, fizikî ağrı ve kabızlık üzere şikâyetlere neden olup metabolik kronik hastalıklara kapı ortalar.

Sağlıklı beslenme de besin çeşitliliği, yaşımız, cinsiyetimiz, fizikî ve ruhsal durumumuz, kan parametrelerimiz, yaşadığımız bölge, ömür standardı, kullanılan ilaçlar, alerjen durumlar, gerilim durumu üzere birçok parametre göz önünde bulundurularak sürekliliği olan bir beslenme uygulamalıyız.

Son olarak, mucizevi bir diyet yahut beslenme usulü yoktur. Her şeyde olduğu üzere beslenme dünyasına araştırarak, düşünerek, yorumlayarak, uzman denetiminde yola çıkılması en yanlışsız tercih olacaktır.

Başa dön tuşu