Sağlık çalışanına şok suçlama: Gittiği haccın masraflarını bile o firmaya ödetti!

İddiaya göre, E. B. isimli şahıs, hac dönüşünde verilen hac yemeğinde kullanılan malzemelerin hastane mutfağından temin edildiği ve burada pişirildiği suçlamasıyla karşı karşıya. 

Bu olay, polis ve Cumhuriyet savcılığı tarafından detaylı bir şekilde incelenmiş ve delillerle kayıtlara geçirilmiş.

DİYETİSYENİN DÜĞÜN YEMEĞİ DE HASTANEDEN KARŞILANMIŞ

Aynı haberde yer alan bir başka skandal ise hastanede görev yapan bir diyetisyenin düğün yemeklerinin tamamının hastane mutfağından tedarik edildiğinin ortaya çıkması. Bu durum da incelemelere konu olmuş ve ilgili kişi hakkında soruşturma başlatılmış.

MÜDÜR ŞOFÖRLERİNE USULSÜZ MESAİ ÖDEDİ İDDİASI

Hastanede yaşanan bu skandalların ilk kez yaşanmadığı ve daha önce de benzer durumların gündeme geldiği belirtiliyor. Özellikle bahsi geçen eski müdürün, şu anki daire başkanı tarafından oluşturulan ekibin şoförlerine usulsüz mesai ödemeleri yaptığı iddia ediliyor. 

ŞİKAYETLER SONRASI 40.000 TL GERİ ÖDEDİ

Reçete Yazan Doktor Yardımcıları Tartışma Konusu Oldu!

Reçete Yazan Doktor Yardımcıları Tartışma Konusu Oldu!

Şikayetler üzerine durumun tespit edilmesi sonucunda söz konusu müdüre devlet kasasına 40 bin TL geri ödeme yaptırıldığı, ancak maalesef aynı müdürün bu parayı yine mutfağın ihalesini alan bir şirkete ödediği öne sürülüyor. Bu olayın da savcılık tarafından yeniden soruşturmaya alındığı belirtiliyor.

SORUŞTURMA HASTANE VE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE GENİŞLEYECEK

Tüm bu gelişmeler sonucunda hastane skandalının birçok tutuklamayı da içerecek şekilde hem hastane hem de sağlık müdürlüğünde genişleyeceği tahmin ediliyor. Olaylarla ilgili soruşturmaların devam ettiği ifade ediliyor.

Başa dön tuşu