Uzman Diyetisyen

“Uzman diyetisyen” beslenme bilimini sağlıklı beslenme için pratik tahlillere dönüştüren besin ve beslenme uzmanlarıdır.

Uzman diyetisyenler sizlere en kapsamlı beslenme muhtaçlığını sunmak için en yeni araştırmaları ve en yeni teknolojileri kullanırlar. İster özel metabolizmanızı keşfetmeye çalışın, ister ağır bir ömür usulünde sağlıklı beslenmeyi isteyin, ister kilo verme seyahatiniz boyunca sizin motive olmanızı sağlayacak bir bireye gereksiniminiz olsun, bir uzman diyetisyen tüm bu gereksinimlerinize yardımcı olur.

Beslenme alışkanlığı daima değişmektedir. Araştırmacılar neyin sağlıklı ve neyin sıhhatsiz olduğuna dair yeni bilgiler keşfettikçe, insanların anlaması için beslenme dünyasının değişen dünyasını anlamak biraz zordur. Araştırmalar, son vakitlerde çok kiloluğun ve obezitenin arttığını söylemektedir. Obezite değerli bir problemdir ve müdahale edilmezse önemli problemler doğurur. Kilo vermek istiyorsanız, bunu yalnızca kendi başınıza yapmaya çalışmak kâfi olmaz. Bir uzman diyetisyen sizin için hangi diyet tipinin ya da beslenme programının hangisinin en düzgün olacağını bilmenize yardımcı olur.

Uzman Diyetisyen Ne Yapar?

Uzman diyetisyen, büsbütün kişiselleştirilmiş bir hizmet verir. İki kişinin birebir olamayacağı üzere, iki kişinin beslenme programları da birebir olmaz. Uzman diyetisyenle görüştüğünüzde, beslenme programınız sizin yeme içme alışkanlığınıza nazaran, beslenme ihtiyaçlarınıza ve amaçlarınıza nazaran uyarlanır. Uzman diyetisyen sizin tıbbi geçmişinizi, durumunuzu, faaliyetlerinizi ve ömür stilinizi da dikkate alır.

Beslenme ihtiyaçları ve kısıtlamaları için ferdî hastaların beslenme kıymetlendirme taramalarını yapar, besin unsuru seçiminde teklifler sağlar.

Bir hastanede, klinikte temek diyetetik fonksiyonları gerçekleştirir.

Kamu ya da özel sıhhat kuruluşlarında, besin firmalarında, büyük otellerde, halk sıhhati hizmetleri ismi ile hizmet verilen yerlerde beslenme tedavisi ve beslenme danışmanlığı sağlarlar.

Yemek servisi kontrolü, planlama ve üretim süreçlerinde misyon alırlar.

Tıbbi şartları ve şahsî şartları dikkate alan bireyleştirilmiş beslenme planları geliştirirler.

Bireyler ve kümelere beslenme danışmanlığı ve takviyesi sağlarlar.

Beslenme programlarını geliştirmek ve geliştirmek için beslenme ve besin araştırmaları yapmak.

Başa dön tuşu