Vatandaşa tasarruf diyen Ak Parti, 15 milyonluk termos alan Başkana ne diyecek!

Özellikle ekonomik krizin vatandaşların gündeminde olduğu, kamuda tasarruf tedbirlerinin tartışıldığı bir dönemde, bu tür harcamalar kamuoyunun dikkatini çekiyor. 

Geçtiğimiz temmuz ayında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamu kurumlarına tasarruf yapılması yönünde bir genelge göndermiş ve tasarruf tedbirlerinin hayata geçirilmesini istemişti. Genelge, tüm harcamaların yeniden gözden geçirilmesini ve tasarruf takibinin sıkı bir şekilde yapılmasını öngörüyordu.

Ancak bu genelge, bazı kamu kurumları tarafından ciddi bir şekilde dikkate alınmamış gibi görünüyor. Pendik Belediyesi, 25 Eylül 2023 tarihinde, vatandaşlara hediye edilmek üzere 100 bin adet termos almak üzere bir ihale düzenledi. Belediye, ihaleyi kazanacak olan firmanın yaklaşık maliyetini 19 milyon lira olarak belirledi. İhaleyi, 15 milyon 500 bin liralık en düşük ve tek geçerli teklifi veren His Promosyon şirketi kazandı. Belediye ile bu şirket arasında 20 Ekim’de bir sözleşme imzalandı. Sözleşme gereği, 100 bin adet termos ürünü, 3 ay içinde belediyeye teslim edilecek.

BELEDİYE BAŞKANININ ADI YAZILDI

ahmet-cin

Teknik şartnamede yer alan maddelere göre yarım litrelik termosların paslanmaz logo baskıya uygun olması gerekiyor. Şartnamede yer alan görsellerde de termosların üzerinde Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in ismi yazılı. Şartnamede “Temin edilecek ürünler baskıya uygun olacaktır. İdarenin belirleyeceği amblem olacaktır. Ürünler tek tek ambalajlanmış şekilde teslim edilecektir” maddeleri yer aldı. Termosların sıcaklığı gösteren akıllı sisteme sahip olması da aranan şartlar arasında.

Öğrencilere Mobil Ve Bilgisayar Desteği Resmi Gazetede Yayınlandı!

Öğrencilere Mobil Ve Bilgisayar Desteği Resmi Gazetede Yayınlandı!

“SOSYAL YARDIM YERİNE TERMOS ALDILAR”

Pendik Belediyesi geçtiğimiz haziran ayında da ihale düzenleyerek 1 milyon 350 bin TL’ye termos alımı yapmıştı. Pendik Belediyesi Meclis Üyesi de olan İBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili Tarık Balyalı, belediyenin seçim yaklaşırken yaptığı bu harcamalara tepki gösterdi.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinde 1.3 milyon liralık termos alımını gündeme getirdiğini anımsatan Balyalı “Eleştirilerim üzerine oturumda belediye başkanı Cin ‘Keşke daha fazla paramız olsaydı da alsaydık’ demişti. Meğer 15 milyonluk termos ihalesini yapmış ama açıklamamış. Bu miktarla çok sayıda ihtiyaç sahibine sosyal yardım ve hizmet ulaştırabilecekken Pendik Belediyesi termos almayı tercih ediyor.  Vatandaşlarımızın içeceklerini soğuk ya da sıcak tutmasını sağlayan hizmet dışında alabileceği hizmetler için çalışmaya ve mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak : Sözcü Gazetesi

Başa dön tuşu