YAZA FİT GİRMENİN 6 SIRRI

Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır kelamını bugünlerde yaşıyoruz. Karşılaştığımız soğuk hava, tekrardan giyindiğimiz kalın kıyafetlerimiz bize yaza 2,5 ay kaldığını unutturuyor. Lakin sizde ‘Yaza fit girmek istiyorum.’ Diyorsanız vereceğim sırları şimdiden uygulamaya başlayın derim! Keyifli okumalar.

Öğünlerinizde;

1)Kuru baklagillere yer verin. Kuru baklagillerin içeriği posa ve B vitaminlerinden zengindir. İçerdiği posa kan kolesterolünüzün dengelenmesini sağlarken kan şekerinizin düzenlenmesini de sağlar. Kuru baklagillerin bu özelliği sayesinde iştahınızı daha kolay denetim altına alırsınız. Haftada kesinlikle 2 kere beslenmenizde kuru baklagillere yer verin.

2)Doğru karbonhidrat kaynaklarına yer verin. Karbonhidratlardan korkmak yerine hakikat karbonhidrat kaynaklarını tüketmelisiniz. Örneğin tercih ettiğiniz ekmeğin hakikat karbonhidrat kaynaklarından olduğuna emin olun. Tam tahıllı ekmekler içerdikleri posa ile en sağlıklı tahıl grubundandır. Beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmekleri, beyaz pirinç yerine kahverengi pirinci yahut bulguru tercih etmeniz kilo denetiminde başarılı olmanızı sağlar.

3)Balık tüketmeye itina gösterin.Araştırmalar balığın içeriğinde ki omega-3 yağ asidinden varlıklı beslenmenin hücrelerde yağ sentezini yapan enzimleri baskıladığını gösteriyor. Birebir vakitte omega-3 yağ asidi insülin direncinin kırılmasında, insülin aktivitesinin dengelenmesinde tesirlidir. Ana öğünlerinizde yer vereceğiniz balık sizi hem şişmanlıktan koruyacak hem de süratli zayıflamanızda tesirli olacaktır.

4)Sebze ve meyve olmazsa olmazınız olsun. Zerzevat ve meyvelerden alacağınız antioksidanlar bedeninizi hür radikallerden koruyacaktır. Bu sayede metabolizmanız daha kolay kilo verecektir. Tıpkı vakitte gün içerisinde tüketeceğiniz toplam 5 porsiyon zerzevat ve meyve bağırsak sıhhatiniz, kan şekeri istikrarınız için gereksiniminiz olan posayı almanızı sağlayacaktır. Sağlıklı bağırsaklar, özgür radikallerden arınmış bir metabolizma ve istikrarlı bir kan şekeri ile verilemeyecek kilo yoktur!

5)Fonksiyonel çaylardan faydalanın.Öncelikle bilinmesi gereken işlevsel çay demenin mucize çay demek olmadığıdır. Değerli olan kâfi, istikrarlı, nitelikli beslenmenin yanında ve yapılan kaçamaklardan sonra birtakım işlevsel çaylardan faydalanmaktır. Rastgele bir hastalığınız yok ise yeşil çaydan ya da tekrar yeşil çay tipi olan ancak yeşil çaydan 10 kat daha tesirli matcha çayından faydalanabilirsiniz.

6)Süt ve süt eserlerinden faydalanın. Yapılan çalışmalar bu besinlerin içeriğindeki kalsiyum mineralinin ve bir yağ asidi olan konjuge linoleik asidin zayıflamada tesirli olduğunu göstermiştir. Zayıflamak istiyorsanız bilhassa de göbek bölgenizde ki yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız süt ve süt eserlerinden faydalanmalısınız.

Başa dön tuşu