YENİ BİR YIL, YENİ BİR SEN…

Evet orijinal bir yıla merhaba dedik. Yeni maksatlar, yeni hayaller, yeni umutlar… Hepimiz, yeni yıl için planlar yaparız ancak bunların birçoğunu gerçekleştiremeden geçip masraf koskoca bir yıl. Haydi bu sefer fark yaratalım ve daima hayalini kurduğunuz o fit bedene sahip olabilmek için gerçek bir adım atalım. Ne dersiniz? Bence de şahane fikir!

ERTELEMEYİN

‘’Bu hafta da istediğim her şeyi yiyip içeyim nasılsa haftaya diyete başlayacağım. Aaaa pazartesiyi kaçırdım neyse önümüzdeki pazartesi başlarım. Kahvaltıyı abarttım, bugün toparlanmaz artık yarın başlarım. Başlayacağım lakin şu bi dilimi yedikten sonra…’’ Diye diye kaç pazartesi, kaç yarın yitip gitti muhakkak değil. Sıhhatiniz bu kadar değersiz mi hakikaten? Kaliteli hayatın vazgeçilmez unsuru olan sıhhati en sona koymak elbet ki kendinize yapacağınız en büyük kötülük. Haydi bırakın mazeretler gerinizde kalsın, kendinize hürmet duyun ve verdiğiniz kelamı tutmayı en çok hak edenin özünüz olduğunu hatırlayın.

KENDİNİZE İNANIN

Yapamam başaramam çabuk pes ederim dediğiniz ne varsa silkeleyip atın üzerinizden. İçinizdeki güce ve iradenize fırsat verin. Birkaç defa deneyip başarısız mı oldunuz? Bu defa daha sıkı sarılın kendinize, diyetisyeninizin hazırladığı programa daha sadık kalın ve sağlıklı beslenmenin hem ruhunuzda hem vücudunuzda oluşturacağı değişikliğin keyfine varın.

DEMOTİVE EDEN KELAMLARA KULAKLARINIZI TIKAYIN

‘’Sen bu türlü yerken nasıl kilo vereceksin ki? Sen kendini tutamazsın boşuna uğraşma? Bugün de diyet mi olur haydi bi dilimden bişey olmaz!…’’ Bu cümleler hiç bitmez ve beşerler daima konuşur! Kendinizi, olumsuz güç yayan cümlelere kapatın ve yalnızca amacınıza odaklanın. Kimsenin sizi demotive etmesine müsaade vermeyin. Başardığınız vakit, size köstek olan seslerle değil ‘’Ben güçlüyüm!’’ diye çarpan kalbinizin sesi ile uğuldayacak kulaklarınız.

Başa dön tuşu