Başhekimden Aday Adaylığı Başvurusu!

Parti binasına büyük bir kalabalıkla gelen Aşan, AK Parti Hakkari İl Başkanı Avukat Zeydin Kaya ve yönetim kurulu üyeleri tarafından sıcak bir şekilde karşılandı.Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Avukat Zeydin Kaya, “AK Partimizin Ak Kadroları iş başına gelsin, 22 yıldır hizmet ettiği gibi yerelde de şehirde, ilçede belde de hizmet etsin. Harun kardeşimize de başarılar dileriz” dedi. Kaya, Hakkâri’de 31 Mart 2024 Yerel Yönetimler seçiminde partilerine gösterilen teveccühle memnuniyetlerini ifade etti.

Dt. Harun Aşan ise konuşmasında, “Basın mensupları huzurunda hepinize sesleniyorum: Çocuklarımız için, gençlerimiz için artık inisiyatif alın ve bu süreçte Hakkari’ye yaşatalım Hakkari’yi, kalkındıralım. Bugün bir evde bir çocuk açlıktan ağlıyorsa günahı vebalı bizim boynumuzdadır. Soylu Kürtlerin yaşadığı Hakkari’yi hepimiz beraber kalkındıralım. Bu aşiret şu aşiret kavramını ortadan kaldıralım. Hepimiz kardeşiz” dedi. Aşan, adaylık dilekçesini AK Parti İl Başkanı Kaya’ya teslim ederek yeni dönemde Hakkari’ye daha fazla hizmet etme arzusunu dile getirdi.

HARUN AŞAN KİMDİR

Şehir Hastanesi’nde Başhekimlik Önünde Eylem!

Şehir Hastanesi’nde Başhekimlik Önünde Eylem!

Hakkari doğumlu evli ve 3 çocuk babası, Hakkâri Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimi 2013  Hakkâri Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi 2013/, Hakkâri İl Sağlık Müdürü V. 2014/2017, Hakkâri İl Halk Sağlığı Müdürü V. 2014/2017, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hekimliği (2013), Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği,Tezsiz Yüksek Lisans (2018), Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Lisans (2018), Hakkâri Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Tezli Yüksek Lisans( 2024 tez aşamasında), İngilizce ve Farsça iyi biliyor.Bilgisayar Becerİlerİ Microsoft Office Programları- Sosyal Medya ve Blog Yönetimi- Sivil toplum kuruluşları, Türkiye Gençlik Vakfı ( TÜGVA) Hakkari İl Temsilcisi 2021/Devam ediyor, Eğitime Destek Platformu (EDEP) Hakkâri İl Başkan Yardımcısı 2018/ devam ediyor, Yeni Dünya Vakfı Hakkâri Kurucu İl Başkanlığı görevinde bulundu .

Başa dön tuşu