Çalışma Bakanı Işıkhan: Hedefimiz çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Hedefimiz, aralık ayında 2024 yılına ilişkin asgari ücret tutarlarını da temmuz ayı asgari ücretinin belirlenmesi sürecinde olduğu gibi tam bir uzlaşı ile belirlemek olacaktır. İşverenler ve işçi temsilcileri inşallah bir araya geldiğimizde yine hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanı’mızın sıklıkla vurguladığı gibi çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek olacaktır.” ifadelerini kullandı. 

Çalışma barışının ve endüstri ilişkilerinin geliştirilmesi, çalışma hayatına yönelik mevzuat çalışmalarının ve uygulamalarının izlenmesi amacıyla oluşturulan Üçlü Danışma Kurulu, 5 yıl aranın ardından “Türkiye Yüzyılında Sosyal Diyalog” gündemiyle Bakan Vedat Işıkhan’ın başkanlığında toplandı.

Öğrencilere Mobil Ve Bilgisayar Desteği Resmi Gazetede Yayınlandı!

Öğrencilere Mobil Ve Bilgisayar Desteği Resmi Gazetede Yayınlandı!

“Artan refahı çalışanlarımızla paylaşacağız”

Işıkhan ayrıca, ekonomik göstergelerin yakın zamanda olumlu bir dönüş yaşayabileceğine işaret etti. “Bütçe disiplinini sağladığımız ve başarılı olduğumuz sürece, artan refahı çalışanlarımızla paylaşmayı planlıyoruz. Büyüme ve kalkınma, çalışanlarımızın refahtan pay almasıyla sonuçlanan en önemli hedeflerimizden biridir. Milli geliri ve refahı artırabildiğimiz kadar, çalışan sayısını da o kadar artırabiliriz” dedi.

İlerleyen süreçte, çalışma hayatının ve sosyal diyalogun etkinliğini ve verimliliğini artırmak için işbirliği ve katkının büyük bir öneme sahip olduğuna vurgu yapan Işıkhan, bu yüzyılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yatırımın, üretimin, istihdamın, büyümenin ve refahın yüzyılı yapacaklarını belirtti.

Başa dön tuşu