Cumhurbaşkanı Erdoğan: En Uygun Asgari Ücret Neyse Bunun Kararını Vereceğiz!

Erdoğan, “En uygun asgari ücret neyse bunun kararını vereceğiz. Bütün mesele tarafları mağdur etmeden bir neticeye varabilmek” dedi. Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı, 2024’te geçerli olacak asgari ücrete ilişkin detayları paylaştı.

Bakan Koca: Hekim Haklarının Mücadele Yeri Sendikalar Değil, Tabip Odalarında Olmalıdır!

Bakan Koca: Hekim Haklarının Mücadele Yeri Sendikalar Değil, Tabip Odalarında Olmalıdır!

Asgari ücret konusundaki çalışmaların şu anda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından yürütüldüğünü belirten Erdoğan, “Çalışmalarını olgunlaştırdıktan sonra nihai tabloyu önümüze koyacak. İşçi, işveren temsilcileri ile görüşmelerin ardından bize neticeyi getirecek. Biz de kendisini dinleyeceğiz ve en uygun asgari ücreti belirleyeceğiz. Bütün mesele tarafları mağdur etmeden bir neticeye varabilmek” ifadelerini kullandı.

Asgari ücret artışının yılda bir kez yapıldığını hatırlatan Erdoğan, bu konuda sorumluluğun Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan’da olduğunu vurguladı. Erdoğan, “Biz vatandaşımızı bugüne kadar enflasyona ezdirmedik ve ezdirmeyiz. Ekonomi yönetimimiz enflasyonu dizginlemek adına adımlar atıyor, işaretler olumlu ve enflasyonun kısa sürede kontrol altına alınacağını göreceğiz. Enflasyon sorununu da tarihe karıştıracağız” dedi.

Başa dön tuşu