Diyetinizi Bozmadan Dışarıda Yiyebileceğiniz Fit Ve Lezzetli Menüler

Bahar aylarıyla birlikte bir çok insan, kış aylarının getirdiği fazlalıkları atmaya kolları sıvar. Aslında haklılar da, baharın sonu yaz, kış ayları üzere kalın giyinerek saklayamayız fazlalıkları. Durum bu türlü olmakla birlikte diyet aslında dönemsel bir şey değildir. Diyet dediğimiz, sağlıklı ve istikrarlı bir hayat biçimidir. Bu, bizim hayatımız olmalı.

Ruhen ve bedenen sağlıklı ve zinde olmak için kâfi, istikrarlı ve sağlıklı beslenmeyi alışkanlık edinmeliyiz. Yani diyette olay, hayat biçimi değişikliğidir.

“Peki batı şekli beslenmenin (fast food) hakim olduğu günümüz çağında, dışarıda neler yiyebiliriz?” diye düşündüğünüzü biliyorum. Çok haklısınız. Bu nedenle dışarıdayken bile diyetimizi bozmayacak, sağlıklı menü seçeneklerini sizler için derledim.

Izgara Balık Ve Salata

Evde en az pişirilen besinlerden biri de balık. Bilhassa hanımların kokusundan ötürü meskende pişirmek istemediği bir yemek. Bu nedenle dışarıda tercih edilmesi gereken en hoş besinlerden biridir balık. Yanında bol limonlu salatalarla tercih ederek doyma hissinizi daha da arttırabilirsiniz.Özellikle de somon, ton,uskumru ve sardalya üzere omega açısından varlıklı olan balıklar tercih edilebilir.

Tavuk Ve Izgara Sebzeler Ya Da Sossuz Salata

Dışarıda yemek tercihlerinin en fit ve doyurucularından biridir. Ayrıyeten kolay kolay bulunabilir ve ekonomiktir. Kalorili soslar kullanmamak kaydıyla diyette rahatlıkla tüketilebilir.

Bolca Izgara Zerzevat Ve Yoğurt

Kalorisi düşük, hafif ve bol lifli bir öğün arıyorsanız bu menü tam size nazaran. Diyette doyana kadar yiyebilirsiniz.

Izgara Et Ve Bol Limonlu Salata

Haftada bir yahut iki haftada bir 80-90 gram kadar kırmızı eti bol limonlu salatalarla istikrarlı ve fit bir öğün oluşturabilirsiniz.

Tonbalıklı Salata

Diyettekilerin en kurtarıcı menülerinden biridir tonbalıklı salata. Ne pişirsek, ne pişirsek diye düşünürken şıp diye yetişir imdadımıza . Hele bir de pek fazla vaktin yoksa yemek için ,ondan daha şahanesi yoktur . Tek dikkat etmemiz gereken; dışarıda bir restoranda salata yiyeceksek içine sos koydurmayın, kendiniz masanıza isteyin ve ölçülere dikkat ederek zeytinyağı, tuz, baharat ekleyiniz.

Peynirli Salata

Diyette, süt ve süt eserleri çok bedelli besinlerdir. Bilhassa peynir, hem kaliteli protein hem de kalsiyum kaynağı olmasıyla diyetin vazgeçilmezlerinden biridir. Dışarıda restoranlarda diyetinizi bozmayacak bir öteki lezzetli, hafif ve doyurucu menü de peynirli salatadır. Sadece salatanızdaki peynirin çok yağlı peynirler olmamasına ve kalorili soslar kullanmamaya itina şovunuz.Aynı halde ölçülü bir halde zeytin yağı, limon ve istediğiniz baharatlar tabi ki de var.

Kurubaklagil Yemekleri Ya Da Baklagilli-Tahıllı Salatalar

Diyetin doyuruculuğu en yüksek besinlerinden biridir kurubaklagiller. Ayrıyeten doyurucu olmasının yanı sıra besleyici pahaları de inanılmazdır. İnanılmaz hoş lif , bitkisel protein ve sağlıklı karbonhidrat kaynağıdır kurubaklagiller. Dışarıda restoranlarda yemek yemek durumunda kaldığınızda rahatlıkla yemeğini ya da piyazını tüketebilirsiniz. Yalnızca yemeğinizin çok yağlı olmamasına dikkat ediniz. Tabağınıza taneli kısımlarından alınız. Salatalarda ise eklenen yağ ölçüsünde yeniden denetimli oluyoruz.

Tahıllı Sandviç

Diyetin en pratik ve kurtarıcı öğünlerinden biridir tahıllı sandviçler. Günümüz çağında sağlıklı beslenme konusu da trend olmaya başlayınca birçok yerlerde bulabiliyoruz aslında bu biçim alternatifleri. Tahıllı ekmeğin ortasında bol mevsim yeşilliği, isteğe nazaran peynirli, tonbalıklı, tavuklu ya da hindi fümeli üzere pahalı protein kaynaklarıyla hazırlanabiliyor. Bu şekil bir alternatifi dışarıya çıkarken kendiniz bile hazırlayabilirsiniz.Çantanızın bir köşesinde koruma edebileceğiniz mükemmel ve inanılmaz istikrarlı bir öğün aslında.

Menemen Ya Da Sebzeli Omlet

Yumurtanın ne kadar bedelli bir besin ve protein kaynağı olduğunu bilmeyenimiz yok aslında. Anne sütünden sonraki en kıymetli proteindir kendisi. Hem de inanılmaz tok tutan bir besindir. Diyette nasıl bir mucize besin olduğunu diyet yapanlar bilir . Diyet sürecinde dışarıda menü seçeneği olarak menemen ya da sebzeli omlet rahatlıkla tercih edilebilir. Yalnızca üzerine kaşar peyniri üzere yağ oranı yüksek bir peynir ekletmeyelim. Çokça pul biber, karabiber ve naneyle yumurta ve sebzelerin harika ahenginin keyfini çıkarın. Afiyet olsun.

Başa dön tuşu