Başhekimlikten Yemek Skandalına İlişkin Açıklama!

Geçmiş günlerde Elbistan Devlet Hastanesi’nde bayat yumurta verildiği iddialarının basında yer aldığını hatırlatan başhekimlik, bu konuda açıklama yapma gereği duydu. Hastane mutfağına giren ve çıkan yiyeceklerin titizlikle kontrol edildiğini belirten açıklamada, günlük kullanılacak gıdalarda hem muayene hem de diyetisyen kontrolleri yapılarak hazırlık süreçlerinin tamamlandığı ifade edildi.

Hac Organizasyonu Sağlık Personeli Sınav Tarihi Açıklandı!

Hac Organizasyonu Sağlık Personeli Sınav Tarihi Açıklandı!

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hastane mutfağına giren ve çıkan yiyecekler gerekli kontrol ve denetimler yapılarak alınmakta olup, günlük kullanılacak gıdalarda gerek muayene ise de diyetisyen kontrolleri yapılarak hazırlanma, pişirme sonrası servis edilmektedir. Aynı zamanda şahit numune de alınarak 72 saat süreyle muhafaza edilerek herhangi bir besin zehirlenmesi ya da test ve tetkik edilmesi için muhafaza edilmektedir.”

Hastanede daha önce yumurta ya da başka bir besin grubundan kaynaklanan olumsuz bir durum yaşanmadığının altı çizilen açıklamada, vatandaşlardan gelen şikayetlere duyarlılıkla yaklaşıldığı ve gerektiğinde CİMER ya da hastane hakları ve idareye başvuruların değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamanın son bölümünde, uzun süre kaynatılan ve kabuğunda soyulmadan bekletilen yumurtanın renk değiştirmesi ve kabuk altında sulanması durumunun muhtemel ve olağan bir durum olduğu vurgulanarak, kamuoyuna saygıyla duyuruldu.

Başa dön tuşu