Güvenlik Görevlisi, Sağlık Bakanlığına Mobbing Davası Başlattı!

DEÜ'den gelen açıklama: Neden Hekimler İstifa Ediyor?

DEÜ’den gelen açıklama: Neden Hekimler İstifa Ediyor?

Mobbing mağduru olarak ifade edilen Tarık Aktaş, 2018 yılında güvenlik görevlisi olarak taşeron statüsünden kadroya geçiş yaptıktan sonra çeşitli sorunlar yaşadığını öne sürdü. İddialara göre, Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Müdürü Ahmet Bahadır Ünlü’nün, Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü’nün akrabası olması ve siyasi görüşlerinin farklı olması nedeniyle Tarık Aktaş’a baskı uyguladığı iddia edildi.

Aktaş, kendisine işten ayrılması için baskı yapıldığını ve istifasını vermesi gerektiğini ifade etti. Ancak Aktaş, bu taleplere direnerek kararlı bir tutum sergiledi. 2022 Ağustos ayında mobbing iddialarını içeren bir dilekçe yazdığını belirten Tarık Aktaş, bu dilekçenin ardından görev yeri dört kez değiştirildiğini söyledi.

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ise yapılan açıklamada, Tarık Aktaş’ın amirlerine hakaret ettiği, tehditlerde bulunduğu ve bu nedenle ceza aldığı ifade edildi. Ayrıca, Aktaş’ın iş yerindeki davranışlarının da görev yerlerinde değişiklik yapılmasına neden olduğu belirtildi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu