Hekimler dertli: Ek ödemelerimiz Yüzde 70 düşürülürken hekim harici personelin Yüzde 30 artırıldı!

Sağlık Bakanlığı uygulamasının ek ödeme dağıtımında hekimlere karşı ciddi bir haksızlık meydana getirdiğini savunan hekimler, doktorların taban ve teşvik ek ödemelerini etkileyen değişiklik hakkında gerekli yasallara başvuracaklarını duyurdu. 

“HEKİMLERİN %70 AZALTILDI”

Sağlık Bakanlığı ek ödeme dağıtımında hekimlere karşı haksızlık yaptığı belirtilen açıklamada Bakanlığın yaptığı ek ödeme dağıtım değişikliği ile hekimlere dağıtılan ek ödeme oranının %70’e düşürülürken, hekim dışı personele dağıtılan ek ödeme oranının ise %30 oranında artırıldığını, bu yolla da hekimlere karşı haksızlık yapıldığını savundu. 

“HEKİME GÖRE 3,3 KAT DAHA FAZLA ARTIRILDI”

Hekim haricindeki personelin eylül teşvik ek ödemesinin yaklaşık en az 3,3 kat artırılarak ödendiği savunulan açıklamada hekimlere yapılan artış oranının ise daha düşük kaldığı belirtildi.

ÖZER: “AKIL HOCALARINIZ İŞ BİLMİYOR”

Diğer yandan, Mutemet Menderes Özer, hekimlerin yaptığı bu açıklamaya tepki göstererek şunları dile getirdi: “Kimsenin aldığında gözümüz yok ama algı yapıyorsunuz sadece. Ya da ezbere konuşuyorsunuz  . Akıl hocalarınız iş bilmiyor ya da. Hekim dışı personelin maksimum artışı 1500-2000 civarı. Hekimlerde bu tutar 20 bine kadar çıkıyor.  Sendikacılık yapmıyorsunuz, yaptığınızı sanıyorsunuz” dedi.

Paylaşımlar sonrası bir çok hekim X’de düşüncelerini şu şekilde paylaştı:

Uzman Doktor, Rüşvet Suçundan Tutuklandı!

Uzman Doktor, Rüşvet Suçundan Tutuklandı!

2022 de döner sermayenin %78 i hekimlere dağıtılırken Eylül 2023 te %70 e düştü. Ne yapalım oh ne güzel düşüyor mu diyelim. Ayrıca binlerce sağlık çalışanı rakama vurulunca o rakamlar büyür . Sizin derdiniz döner yerine düşük maaşlarınız olması gerekmez mi?

Birine yüzde yüz verip ötekine yüzde otuz artış vermek adil mi oluyor? Aynı mantıkla asgari ücret memur maaşına eşitlenmedi mi? İşinize gelince nitelik eğitim önemli oluyor işinize gelmeyince unutulup gidiyor.

Uzman mutemetleri sağolsun Menderes bey 🙂 Paranın açamayacağı kapı yokmuş.Hepimizden takipçi desteği istiyordu.Aldı takipçileri sonrası malumunuz 🙂

Hekimler eylem yapmasa siz hiç bi hak edinemezsiniz

Hekim dışı personelin artis miktari 1500 2000 demissiniz , evet 1500 2000 tesvik alan yardimci saglik personeline yuzde 100 verildiginde bu rakam ortaya cikiyor, birine yuzde 100 zam varken digerine neden 30? Ysp bulunamiyorda aciktan atama ilanina mi cikildi ?haberimiz olmadan?

ek-odeme-paylasimi

Başa dön tuşu