Her Şey Yolunda Giderken, Yerine Dekan Arandığını Öğrendi!

Prof. Dr. Karahan, “Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kurucu Dekan olarak görev yaptım. Bu süreçte amacımız, yeni nesil bir tıp fakültesi oluşturmaktı. Donanım, lisans ve tavır ile davranış eğitimine odaklandık. Termal tıp ve inme merkezini bünyemize katarak fakültemizi güçlendirmeyi hedefledik. Belediye imar komisyonunun onayıyla 500 dekarlık bir alanda termal sondaj çalışmalarına başladık” dedi.

Dekan olarak öğrencilerle düzenli olarak bir araya geldiğini vurgulayan Karahan, sorunları dinleyip eğitim sürecini buna göre şekillendirdiklerini belirtti. Ancak, bir kongrede alınan bir telefonun ardından işlerin değişmeye başladığını ifade etti.

Bir öğretim üyesinin kendisini arayarak, Başhekimin Tıp Fakültesine dekan arayışında olduğunu söylediğini belirten Karahan, “Başhekim, benim öğrencimdi ve ‘Senin yerine dekan arıyorlar’ dedi. Ancak bu durumu fazla üzerine düşünmedim. Daha sonra, Van Tıp’ın kurucu dekanı Dursun Odabaş’ın aramasıyla rektörün kendisine, ‘Ya gel buraya dekan ol, ya da dekan bul’ dediği bilgisini aldım. Odabaş’ın bu teklife sıcak bakmaması üzerine, rektörün kendisine bir kez daha bu teklifi yaptığını aktardı. Ancak, Odabaş’ın bu görevi kabul etmeme kararı sonrasında, rektörün “Senin yerine dekan arayacağım” dediği ifade edildi. Prof. Dr. Karahan, “Dekanlık için bir talebim olmadı, zaten yerimizdeyiz” diyerek bu sürecin kendisi için sürpriz olduğunu belirtti.

19 Haziran 2019 itibariyle tıp fakültesinin başı koparıldı!

İl Sağlık Müdürü Başkan Adaylığı İçin Görevinden İstifa Etti!

İl Sağlık Müdürü Başkan Adaylığı İçin Görevinden İstifa Etti!

“Ben gittim Rektör beye, bu durumu anlattım. Dursun Odabaş’ın dekanlığında canla başla çalışırım dedim. Benim öğrencimin benim yerime dekan araması doğru mu dedim. Bu akademik teamüle yakışır mı dedim.

Bana öyle bir şey demek istemediğini falan söyledi. Bunun üzerine dedim ki; hocam ben su geçerken at değişmez. Eğitim ve öğretim yılının sonuna kadar dekanınızı bulun ve ben bırakayım dedim. Kendisi de hiçbir şey söylemedi.

2019 Haziran’a kadar devam ettim ve benim yerime bir dekan ataması yaptı. İdari görevi bıraktım. Sonra bana Rektör Yardımcısı olarak devam edebilirsin dedi. Sen tıp fakültesinde bırak dedin ve makam mevkimi benim derdim dedim.

19 Haziran 2019 itibariyle tıp fakültesinin başı koparıldı. Düzen tutmadı ve şimdi yeni bir arkadaşımız dekan olarak atandı. Yeni atanan kardeşimizin tek dezavantajı tıpçı olmaması. İnşallah hayırlı olur.”

O dönemde Karahan’ın yerine Semiz dekan olmuştu

Prof. Dr. Ömer Karahan, 19 Haziran 2019 günü görevi devretti. Karahan’ın yerine Prof. Dr. Ümit Yaşar Semiz dekan olmuştu. Söz konusu devir teslim Tıp Fakültesi ve üniversite yönetimi tarafından duyurulmuştu. İlgili haber metni de basına da e-posta yoluyla bildirilmişti. Devir teslim töreni Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın makamında yapılmıştı. Prof. Dr. Semiz de bir süre sonra görevden ayrıldı.

Başa dön tuşu