Hızlı Zayıflama Mı? Etkili Zayıflama Veya Sağlıklı Zayıflamaya Ne Dersiniz?

“Hızlı zayıflama”isteği olan bireylerde başka herkes üzere hakikat ve sağlıklı zayıflama suratları ile kilo vermenin en sağlıklı yol olduğunu zati bilirler… fakat tüm bu sıhhat sorunu risklerine karşın yeniden de süratli zayıflamayı arzularlar.

Sadece bu da değil; bizler “Hızlı zayıflama” isteği olan şahısların, süratlice kilo verdireceklerini argüman eden uzmanlarca da gereğince bilgilendirilmediklerini gözlemliyoruz.

Size birkaç ayda 20 kilo verdirip sonraki birkaç ayda da 25 kilo olarak geri alacağınızı söyleselerdi orada kalır mıydınız?

Her vücudun metabolizma suratından kaynaklanan ve hayat usulü ile uyumlu bir yağ yakma suratı vardır ve bu yağ yakma suratı şahsa özeldir ve şahıstan bireye farklar gösterebilir. Lakin bu hiçbir vakit süratli kilo verdirdiklerini sav eden o haftalık ve aylık sayılarda olamamaktadır.

“Kilo verme” ve “zayıflama” kelimeleri bir reklamda bir kitapta yada bir merkezin sloganında geçerken birden fazla vakit başına çabucak “hızlı” sözünü eklemek artık bir geleneğe dönüştü. Güya süratli olmayan her zayıflamanın yavaş olacağı üzere algı yaratılmakta ve bizler “sizin vücudunuzun ülkü zayıflama suratı vardır o süratlerde kilo vermelisiniz” dediğimizde de birtakım bireylerce bu suratlar kâfi bulunmamakta.

“Durma çabucak başla ve süratli kilo ver” diye sizi yönlendirmeye çalışan bu sistemler; telaşlı ve gerçekçi olmayan vaatlerle “hızlı ve çabuk olsun” isteğinizi kullanır ve vücudunuza ve zayıflama sürecinize önemli ziyanlar verebilirler.

Sosyal Medya Reklamcılığı !!

Sosyal medyada bu teknikler ve birtakım uzmanlar örnekler göstererek bir ayda on onbeş ve hatta bazen daha fazla kilolar verdirdiklerini argüman ederler. Fotoğraflar göstererek eski kilolu hallerinden yeni ve zayıf hallerine hemencecik getirdikleri hastalarını örnek olarak gösterirler. Birden fazla vakit sizler de onlara bakarsınız, o sayılara şaşırırsınız ve hayal edersiniz… Haftalar içinde onlarca kilo vermenin sizi ne kadar keyifli edeceğini düşünür öyle olmak istersiniz. Hemde giderek artan bir istekle bunun hemencecik olmasını dilek edersiniz.

Bu toplumsal medaya reklamcılıkları ile size kilolu ve zayıf halleri ile gösterilen o insanlardan biri olmak istemişsinizdir… Hislerinizde da samimisinizdir. Çabucak ve süratlice kilolar gitsin artık demişsinizdir… ve sonunda bu tuzağa düşer ve başıma en makus ne gelebilir ki? dersiniz.

İşte tam da burada aklınıza bu kanılar geldiğinde artık çok dikkat etmelisiniz….

UNUTMAYIN !!!

Arzu ettiğiniz süratlerde ve ölçüde kilo verseniz bile ilerde süratli kilo vermenin bedelleri sizin için çok ağır olabiliyor. 

Size teklifimiz büyük kelamlar, toplumsal medya paylaşımları ve sloganlarla sizi çağıran bir prosedür yahut bir uzmanla karşılaştığınızda süreci başlatmadan ve kendinizi kaptırmadan !! çabucak evvel sakince araştırmalarınızı derinleştirmeniz olacaktır.

Hayatınızın bu en değerli sürecini hangi formül ve uzmanla başlatacağınıza karar vermeden evvel mukayeseli bakarak; Bu sistem yahut uzmanın muvaffakiyetleri gerçeği yansıtıyor mu? daha kıymetlisi size sizin vücudunuza uygun mu? diye sorgulayın. Yakınlarınızla irtibata geçin. Tüm merkez ve bireylere ulaşarak hangi teknik ve yaklaşımlarla size yardımcı olacaklarını sorun. Sabırlı olun başlarken. 

Başka bir formülle denemiş başaramamış yahut kilo verse de kilolarını geri almış bireyler bize başvurduklarında onlarda ümitsizliği ve yorgunluğu görüyoruz. Herşey bi yana kaybettikleri vakit yüzünden yaşadıklarını hayalkırıklıklarını gözlemliyoruz. Sakince araştırın yanlışsız değerlendirin ve lütfen “hızlıcı” “aceleci” ve “hemenci” metot ve bireylerden uzak durun.

Başa dön tuşu