İddiaya Göre Hastaları Üzerinden İlaç Alan Doktor, Açığa Alındı!

Büyükşehir Belediyeleri için seçmen kimin adaylığını destekliyor?

Büyükşehir Belediyeleri için seçmen kimin adaylığını destekliyor?

Olay, hastanenin Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. M.A.’nın, kanser hastası G.U.’nun eşi A.U. üzerinden reçete ettiği ağrı kesici ilacın uyuşturucu etkisi taşıdığının anlaşılmasıyla ortaya çıktı. A.U., reçetede yazan ilacın uyuşturucu özellik taşıdığını fark ederek savcılığa başvurdu ve doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.

Soruşturma sonucunda, ilaç bağımlılığı ve bu bağımlılığı hastalarının reçeteleri üzerinden sürdürdüğü iddialarıyla karşılaşan doktor, açığa alındı. Yapılan İddiaların ardından soruşturma başlatıldı.

AYNI KENTTE DOKTORA UYGULANAN ŞİDDET KINANDI

Öte yandan aynı kentte, bir hasta yakının doktora uyguladığı şiddeti kınandı. Bursa Şehir Hastanesi’nde görev yapan doktor Nihan Alkış, bir hasta yakınının yumruklu saldırısı sonucu yaralanmıştı.

Bursa Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu sağlıkta şiddeti kınadı. Yayınladıkları bildiride, “Şiddet, mesleki vasıftan öte, insanlık suçu sayılmalıdır. Bu suçlar en ağır şekilde cezalandırılmalı, hiçbir şekilde iyi hal ya da başka adlarla indirim yapılmamalıdır. Sağlık hizmeti sunucusu çalışanların şiddete uğramasının, sağlık hizmetlerini sekteye uğratacağı aşikârdır. Sağlık çalışanlarının moral motivasyonunun yüksek olması kaliteli ve üst düzey bir sağlık hizmeti verilmesinin temel şartıdır” ifadelerini kullandılar.

Başa dön tuşu