KDK’dan Disiplin Soruşturmalarına Dair Karar!

Kayıt Dışı Estetik Operasyonda 2’si Doktor 8 Şüpheli Serbest!

Kayıt Dışı Estetik Operasyonda 2’si Doktor 8 Şüpheli Serbest!

Başvuran, çalıştığı Manisa Demirci Devlet Hastanesi tarafından hakkında yürütülen tüm soruşturma evraklarının kendisine verilmesi talebiyle KDK’na başvurdu. Ancak, Manisa Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan temaslarda sadece kendi beyanlarının kendileriyle paylaşıldığını öne sürdü. Başvuran, Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulunun önceki kararlarına atıfta bulunarak, hakkında lehine sonuçlanan tüm soruşturmaların şikâyetçi ve/veya tanıklara ilişkin kısımlarının gizlenmesinin kabul edilemez olduğunu ifade etti.

KDK, başvuranın talebini kısmen karşıladı. 12.4 sayılı paragrafta kayıtlı 08.08.2019 tarihli ve E. sayılı görev emriyle yapılan disiplin soruşturmasına ait raporun, özel hayatın korunmasına riayet edilerek üçüncü kişilere ait kimlik bilgileri ile kimliklerinin tespitine imkân veren her türlü bilgi ve ifadenin çıkarıldıktan veya kapatıldıktan sonra başvuru sahibi ile paylaşılması yönünde tavsiyede bulundu. Ancak, diğer soruşturma raporlarının tamamının açıklanması talebini reddetti.

KDK’nın kararı üzerine, Manisa Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü’nün 30 gün içinde kuruma bildirimde bulunması gerektiği belirtildi. Türkiye Cumhuriyeti Kamu Başdenetçisi tarafından verilen bu karar, başvurana ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne tebliğ edilecek.

Başa dön tuşu