Neden Kiloluyum?

Kilo fazlalığının bir çok nedeni olabilir temelde bunu saptamak kilo kaybı için çıkacağınız yolun yanlışsız çizilmesini sağlayacaktır.
-Kronik metabolizma yavaşlamasına sebep olan hastalıklar.
-Bazal metabolizmanın doğustan yavaşlığı
-Fazla besin tüketimi
-Hareketsizlik
-Kalitesiz beslenme (fastfood,alkol,kola,cips vs)

İŞİM–EVİM YADA HAYAT TA YAPMAKTA OLDUĞUM RUTİNLER BESLENME KALİTEMİ TESİRLER Mİ ?

Birlaç ufak dokunuş bunların önüne geçmemizi sağlayayacak
Şahsî seanslarımda her vakit danışanlarıma şunu derim ;Siz değil diyet listeniz size ayak uyduracak şayet ben müellifim siz uygulayamazsanız bir kağıt kesiminden ibaret sonuç alamayız. Kıymetli olan listelerinizin sizin hayat kurallarınıza ve metabolik yağ yapınıza uygun olarak düzenlenmesi..

GÜZEL GÖRÜNMEK İÇİN Mİ ? YOKSA SIHHATİM İÇİN Mİ ZAYIFLAMALIYIM ?

Bu karşılaştığım sorulardan biri aslında beşerler neden zayıflamak istediklerini ve hangi kiloya kadar zayıflamak istediklerini bilmiyorlar.. 150 kilo 165 kilo bir bayana senin için 70 kilo ülküdür amaç 70 dediğimde hayır ben 55 kiloyu görmek istiyorum diyor bu yanlış!!!

Neden yanlış ; 5 parmak bir olmadığı üzere her insanında yaradılışı metabolik-fiziksel yapısı farklı ,her insanın hayat standartlarıda farklı ..manken olmak için 90-60—90 olmak gerekebilir ancak sıhhat lı olmak için yada sağlıklı kiloda olmak için bu koşulu aramıyoruz ..

Birkeretabikide kilo kıymetli ancak danışanlarım bilirler ben seanslarımda yağ kütlesine yağ kaybına bakarım örneğin bedeninde 23 kilo yağ fazlası olan bir bireyin en az 20 kilosunu yağdan kaybetmesi ve kalan kas sıvı kütlesini müdafaası gerekebilir ..

Kilo kaybının yağdan olması değerli !!

İNTERNETTEKİ BEĞENDİĞİM HAYAT ÜRETİME UYGUN DİYETLERİ UYGULUYORUM HAKİKAT MU ?

Hayat yapınıza uygun olabilirama metabolik ve fiiksel yapınıza uygunluğunu tartışmak gerekir.. bir danışanımı hiç unutmam dukan diyeti ismi altında bir diyet uygulayarak 40 kilo kaybetmiş ve diyeti bıraktığı üzere geri 75 kilo yağ depolamış olarak bana geldi keşke yapmasaydım dediğinde ki gözlerinde ki pişmanlığı asla unutamam.. 

Her vakit söylüyorum siz diyete değil diyetinizin size uygun luğu kıymetli yoksa ne ben 60 kilo kaybederdim ne de bu kısmı okurdum pişmanlık yaşamamak ismine kesinlikle bir diyetisyen eşliğinde kilo kaybı yapmalısınız 

DİYETİSYEN HANIM VERDİĞİNİZ 60 KİLOYU NASIL KORUMA EDİYORSUNUZ ÇOKLUKLA VERİLEN KİLOLAR GERİ DÖNÜŞÜMLE SONUÇLANABİLİYOR ?

Kesinlikle yanlışsız ; 
Şayet zayıflarken bedende kas -sıvı kaybı yaparsanız metabolİzma suratınız yavaşlar muhafaza devrindeyse geri depolamanız kaçınılmazdır… 
Bu yüzdendir ki kilo kaybının yağ kütlesinden olması kıymetli ! diyoruz .. 

Ben 120 kg’dan 60 kg’a inmiş biri olarak max 68kg minumum 60kg kilo değişimi yaşıyorum, daha fazlasını bedenim kaybetmek istemiyor bende hürmet duyuyorum .Eğer işiniz modellik ,hosteslik, oyunculuk üzere ,gram fazlalığın etkilediği, görselliği kıymetli olan meslek kümesinden değilse bırakın bedeniniz kalmak istediği ülkü bulduğu kiloda kalsın .. 

Beden istikrar ister ; ülkü kilom nedir? sorusu da bedenin içinde gizli dur demenin vakti geldiğinde biz seanslarımızda kararlaştırıyor ve bedeninde bize müsaade verdiği en ülkü bulduğumuz kiloda müdafaa programına geçiyoruz…

Başa dön tuşu