Sağlık Müdürü Topladığı Takdirlerle Gündemde!

Kentte Eylül 2022’de göreve başlayan Van İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Tosun, atanmasının ardından kentin sağlık sektöründe büyük gelişmelere imza attı. Özellikle son dönemde, sağlık alanındaki eleştirileri ve eksiklikleri ele alan Tosun, bu sorunların çözümüne yönelik bilgi ve çalışmalarıyla sosyal medya platformlarında aktif bir şekilde dönüş sağlıyor.

Van’da bürokrasiye ve sağlık alanındaki sorunlara çözüm bulma konusundaki bu özverili yaklaşım, kentteki sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmaya ve toplumun sağlığını korumaya katkıda bulunuyor. Dr. Muhammed Tosun’un, alışılmadık bir şekilde vatandaşların ve kamuoyunun eleştirilerine açık bir şekilde yanıt vermesi, bürokratik engelleri aşma çabası ve sağlık sektöründeki iyileştirmeleri teşvik etmesi, Van’da övgü ve takdir topluyor. Bu yaklaşım, kentteki sağlık hizmetlerinin gelişimine ve iyileştirilmesine yeni bir ivme kazandırıyor.

Tüp bebek merkezi kurulacak

Hastanedeki idari boşluk yüzünden personel kavgası büyüyor!

Hastanedeki idari boşluk yüzünden personel kavgası büyüyor!

Gazeteci Osman Nuri Yıldız’ın sosyal medya hesabında, “Van’da neden tüp bebek merkezi yok” paylaşımı üzerine il sağlık müdürü Dr. Muhammed Tosun’dan “Osman bey il sağlık müdürlüğü olarak tüp bebek merkezi açmak için çalışmalara başladık. 1 ay önce projeler çizildi, ihtiyaçlar tamamlandıktan sonra açacağız inşallah” cevabı ile yapılan haklı eleştiriye cevap verdi.

Kurubaş’a sağlık merkezi yapılıyor

Yine sosyal medya hesabında Van’ın Edremit ilçesine bağlı Kurubaş mahallesinde sağlık ocağı yada Aile Hekimliği merkezi olmamasından dolayı insanların 4 kilometre yürüyerek Hacıbekir Mahallesinde bulunan Sağlık Ocağına geldiklerini dile getiren Keje Güler’e cevap veren  Tosun, “Edremit Kurubaş mahallesi için planlamamız yapılmış 4 birimlik aile Sağlığı merkezi yapılacaktır. Projelerin çizilmesi bittikten sonra inşaat aşamasına geçilecektir” cevabını verdi.

Serhatnews

Başa dön tuşu