Sağlıklı Beslenme Eğitimi

Sağlıklı beslenme hayatımızda yaşam kalitemizi etkileyen kıymetli bir basamaktır. Beslenme eğitiminde temel hedef şahıslara hakikat beslenme alışkanlığı kazandırmaktır. Beslenme alışkanlığını kazandırırken eğitim verilecek olan topluma ya da şahıslara verilen eğitimin nasıl verileceği, nerede verileceği, kim tarafından verileceği, nasıl denetleneceği, kullanılacak metot ve araçların neler olduğu, hangi iletilerin hangi asıllarla belirleneceği üzere temel hususlardır. Beslenme eğitimi ve danışmanlığında temel hedef, bireylere yanlışsız beslenme alışkanlıkları kazandırmak olduğundan, beslenme alışkanlığı kazanımında uygulanan davranış tedavisinin ne olduğu, tedavinin basamakları üzere mevzular da bu misyonu üstlenmek isteyen bireylerin bilmesi gereken mevzulardır.
Faal bir sıhhat eğitimi, ferdî ve toplumsal sıhhati olumlu tarafta düzgünleştirmek için bilinmesi ve yapılması gerekenleri, tavır, davranış ve alışkanlıklar hâline getirmek gerekmektedir. Toplumun sıhhati, toplumu oluşturan şahısların sağlıklı olması ile ilgilidir. Sıhhat, kâfi, istikrarlı ve sağlıklı beslenme, vücut sıhhati üzere etkenlerde alakalıdır.
Eğitim hayat uzunluğu süregelen bir durumdur. Sağlıklı beslenme eğitimi ise topluma, kümeye ya da şahıslara nazaran farklılık göstermektedir. Okul öncesi devirden, ilköğretim çağına, üniversite öğrencilerinden kurumlara kadar sağlıklı beslenme eğitim olgusudur. Bilhassa çocuk danışanlarımızda eğitimin öğrenilip uygulanması temeline dayalı program planlanmaktadır. Eğitim programlarımızın muhakkak bir emeli ve bildirisi bulunmaktadır hitap edilen kümelerin özelliklerine nazaran. Diyetisteyen Beslenme Danışmanlık Merkezi olarak sağlıklı beslenme eğitimlerine kıymet vermenizi ve kilonuzu koruyarak sağlıklı hayat stilini benimseyip uygulamanızı bekliyoruz. Sağlıklı günler diliyoruz.

Başa dön tuşu