Teknik Kadrolara 3600 Ek Gösterge Uygulanacak Mı?

5 Temmuz 2022 tarihinde yürürlüğe giren ve 3600 Ek Gösterge uygulamasını genişleten “Torba Yasa” ile birlikte, öğretmenlerin yanı sıra 2 yıl ve üzeri yükseköğrenim mezunu emniyet personeli, tüm sağlık çalışanları ve din görevlileri 3600 Ek Gösterge kapsamına alınmıştı. Ancak, bu kapsamın teknik kadroları içermemesi, bu alandaki çalışanlarda bir adaletsizlik hissi yarattı.

Tekniker kadrolarında görev yapan personeller, 3600 Ek Gösterge avantajından yararlanma taleplerini dile getiriyor.

Teknik kadrolara 3600 ek gösterge verilmedi

Son toplu sözleşme kapsamında 3600 Ek Gösterge ile ilgili bir çalışma yapılması ve verilmesi konusundaki karar, maalesef beklenen sonuçları doğurmamış gibi görünüyor. Yaklaşık bir yıl önce yapılan ek gösterge çalışması sonucunda, 4 yıllık birden fazla diploması olan, programcı ve çözümleyici tekniker gibi teknik kadrolarda çalışanlara dahi 3600 ek gösterge verilmemiş olması, birçok kamu çalışanında hayal kırıklığına neden olmuştu.

Yaşanan mağduriyetin ve haksızlığın bir an önce giderilmesi, 3600 ek gösterge konusundaki çalışmanın tamamlanması, zaten 1. dereceye inmiş personele doğrudan 3600 ek gösterge verilmesi (657’de zaten 4 yıl olmadan 1. dereceye ilerlenememektedir.) konusunda milletvekillerinden destek bekleniyor. Bu talepler sadece belirli bir kesimi değil, tüm kamu çalışanlarını etkileyen bir konu olup, hak ettikleri halde 3600 ek göstergeyi alamamış çalışanlar, bir yıldır bu haklarını beklemektedir.

Milletvekili, Hemşire Sorunlarını Ve Müdür Atamalarını Meclise Taşıdı.

Milletvekili, Hemşire Sorunlarını Ve Müdür Atamalarını Meclise Taşıdı.

Vatandaşlar, vekillerin bu konuda kendilerini temsil etmelerini ve hakkaniyet adına destek olmalarını arz ediyor.

Başa dön tuşu