Zayıflama İlaçları

Kilo vermeyi amaçlayan birçok birey yemeği kesmeden,
yediği yiyeceğin ölçüsünü azaltmadan kolay kolay kilo vermenin peşine düştüğü için zayıflamaya yönelik diyet destekleyicileri cazip ve etkileyici olmaktadır.

internette,eczanelerde ve birçok marketlerde artık ‘hızlı kilo verme’ diye başlayan cümleler ile güya mucizeymiş üzere içinde doğal ,zararsız ve yalnızca bitkisel olarak günahsız gösterilen zayıflama ilaçları görme talihimiz yükselmeye başladı. Denetimsiz olarak üretilen ve içerisindeki etken unsurların ne olduğu dahi çok düzgün bilinemeyen bu eserlerle zayıflamak isteyenler sıhhatlerinden olabiliyor. Uzun periyot çalışmaları olmadığı için ileride böbreğe mi, karaciğere mi olumsuz tesir edecek bilemiyoruz.

Kişide ömür usulü, beslenme alışkanlığı ve fizikî aktivite seviyelerini değiştirmediğimiz sürece kalıcı ve sağlıklı bir zayılama sağlayamıyoruz.

Etrafımızda ‘bu eseri kullandı çok güzel kilo verdi’ konuşmalarını maalesef çok sık duymaktayız. Unutmayınız şişmanlık bedende kilo fazlalığı değil, yağ fazlalığıdır. Piyasadaki eserler çok ölçüde su kaybettirerek ve dışkılamayı arttırarak bedende kilo randımanını sağlamaktadır, YAĞ KAYBI olmamaktadır. Yani kilo verirken en kıymetli kriter yağ oranınızın azalmasıdır. Bu eserlerle verdiğimiz kilolar sağlıklı olmamakla birlikte kısa müddette geri alnımaktadır.

Sadece estetik dertlerle hareket edildiğinde giden kilolarınız değil sıhhatiniz ve paranız oluyor.

Sağlıklı zayıflamak mı istiyorsunuz;

  • Haftada 0,5-1 kg vermeyi hedefleyin
  • Yeterli ve istikrarlı beslenin
  • Spor yapın
  • Günede en az 2 lt su için
  • Sağlık denetimlerinizi ihmal etmeyin.
  • Bir diyetisyene başvurun.
Başa dön tuşu