Zencefil Varsa Grip Yok!

Soğuk havalarla başımızın kaygıda olduğu bu kış aylarında nezle ya da grip en büyük kabusumuz. Oysa bağışıklığımızı güçlendirerek kendimizi bu hastalıklara karşı savunabiliriz. Bunun için en büyük yardımcımız ise; zencefil. İçerdiği yüksek antioksidanlar onun uygun bir gripsavar olmasını sağlar ve kansere karşı da esirgeyici özellik gösterir. Tıpkı vakitte doğal bir sakinleştirici olarak da kullanılabilir.

Eğer kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsak tüketimi önerilmez. 2 yaşından küçük çocuklarda kullanımı önerilmez. Hamileliğin son aylarında kasılmaları arttırabileceğinden önerilmez. Günlük kullanımının 1 çay kaşığını geçmemesi önerilir. Zencefili ister bal ile karıştırarak ister çay olarak istersek de salatalarımıza rendeleyerek tüketebiliriz.

Benim tercihim yoğurt yahut sütün içinde zencefil,zerdeçal ve tarçın üçlüsünü karıştırmak..

Gelsin Yağlar Gitsin Fazla Kilolar!

Bazı yağ cinslerinin bedendeki yağları yakmanıza yardım ettiğini biliyor muydunuz? Bu yararlı yağlar hem tok kalmanıza yardımcı hem de metabolizmanızı hızlandırıcı tesire sahiptir. Tıpkı vakitte içerdikleri omega-3 sayesinde makûs kolesterolünüzü düşürür ve güzel kolesterolünüzü arttırmanızı sağlar. Kalp-damar sıhhatinizi korur ve bağırsak sisteminizi düzenlerler. Vitamin ve mineral deposudurlar. Hafızayı güçlendirip, güç verirler.

Avakado, salatalara ve kahvaltı sofralarına çok yakışmasıyla bu yağların başını çeker. Ceviz, fındık, badem ve yer fıstığı birçoğumuzun beslenmesine yerleşmiş yağ yakan yağlar ortasındadır. Lakin; burada dikkat edilmesi gereken şey bunların günlük tüketim ölçüsüdür. Bu ölçü şahıstan şahsa değişmekle birlikte gün içerisinde aldığınız öbür bütün yağların ölçüsünü da ayarlamanız gerekmektedir.

Kaş yapayım derken göz çıkartmamak için kesinlikle diyetisyeninize danışarak tüketmeniz önerilir..

Başa dön tuşu