27 Gazze’li Hasta Mısır’dan Türkiye’ye Getirildi!

Memurlar İçin Emeklilik Rehberi: 7 Önemli Soru ve Cevap!

Memurlar İçin Emeklilik Rehberi: 7 Önemli Soru ve Cevap!

Bakan Koca, Esenboğa Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, Gazze’deki insanlık dramına karşı Türkiye’nin kararlılıkla yardım ve destek sağladığını belirtti. Gazze’deki acil duruma müdahale etmek amacıyla Türkiye’nin Mısır’a ulaştırdığı 10 kargo uçağı, bir gemi, 8 sahra hastanesi, 20 ambulans, ventilatörler, kuvözler ve jeneratörler içeren 666 tonluk yardımı da açıkladı.

Ayrıca, Mısır’da bulunan kanser hastalarının Türkiye’ye transferi için gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, 27 hasta ve 13 refakatçinin Cumhurbaşkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığına ait uçaklarla Türkiye’ye getirildiğini ifade etti. Bakan Koca, Türkiye’nin Gazze’deki acil duruma müdahale konusundaki çabalarının diplomatik ve sahada artarak devam edeceğini vurgulayarak, Mısır’ın gemiyle yardım gönderme ve Refah Sınır Kapısı üzerinden hasta transferine izin verme konusunda Türkiye’ye izin verdiği ilk ülke olduğunu belirtti.

Gazze ve Mısır’da kurulması planlanan sahra hastaneleriyle ilgili çalışmaların sürdüğünü dile getiren Bakan Koca, Türkiye’den gönderilen 20 kişilik sağlık ekibinin bölgede hastaları değerlendirmek üzere gönderildiğini ve ihtiyaç olan branşlarda takviye edileceğini ifade etti. Koca, Türkiye’ye getirilen hastaların tamamının kanser hastası olduğunu belirtirken, önümüzdeki günlerde daha fazla hastanın Türkiye’ye getirilmesi için çalışmaların devam edeceğini açıkladı.

Başa dön tuşu