Baltayla Kiracısına Saldıran Doktorun İlk İfadesi!

Kocaeli Şehir Hastanesi’nin karşısındaki evini satın aldığını ifade eden doktor İ.A., yaşadığı olayı polise verdiği ifadede detaylı bir şekilde anlattı. İ.A., 2 ay önce satın aldığı evde kiracılar bulunduğunu ve kendisinin oturmak istediğini belirterek, kiracı Samet Hayri D.’ye durumu ilettiğini söyledi. Ancak, Hayri’nin kendisine küfürlü bir şekilde karşılık verdiğini, olay günü ise saldırıya uğradığını iddia etti.

“Satın aldığımda kiracılar vardı. Dairede oturan şahıslara gidip başka evimin olmadığını kendimin oturacağımı söyledim. Hayri bana 6 ay içerisinde hatta daha erken çıkabileceğini söyledi.” diyen İ.A., kiracısına avukat aracılığıyla ihtarname gönderdiğini ve olay gününe kadar kendisini hiç aramadığını belirtti.

Oturacak Bir Evim Olmadığından Dolayı Kayınbabamın Yanında Kalıyorum

Doktor İ.A., olay gününü şu şekilde anlattı: “Oturacak bir evim olmadığından dolayı kayınbabamın yanında kalıyordum. Olay gününün sabahında kayınbabamlarla birlikte kahvaltı yaparken, Hayri’yi ne zaman çıkabileceğini sormak için aradım. Bana küfür ederek, beni kimse buradan çıkaramaz buraya gel şeklinde davet etti. Tamam ben geliyorum dedim ve telefonu kapattım. Ben şahsa kesinlikle hakarette bulunmadım.”

Olay sonrasında her iki tarafın da darp raporu aldığı ve şikayetçi oldukları belirtilirken, polisin olayla ilgili soruşturmasının sürdüğü bildirildi.

BANA SALDIRDI, KAVGAYA TUTUŞTUK

İ.A., Samet Hayri D. ile konuşmak istediğini o esnada elinde herhangi bir şey olmadığını söyleyerek, şu ifadeyi verdi:

“Bana küfür edip tekme atarak saldırmaya başladı. Benim haysiyetime ve yakınıma küfür ettiğinden dolayı ani kızgınlık ile elime ne geçtiyse ve kavgaya tutuştuk. Bu durum apartman girişinin merdivenlerinde gerçekleşti. Ben ani kızgınlık ile arabanının bagajında bulunan baltayı aldım ve apartmana yöneldim. Şahıs bana hala vurmaya çalışıyordu. Ben şahsa nasıl vurduğumu ne şekilde yaraladığımı hatırlamıyorum. Benim elimdeki baltayı direk aldılar.

Milletvekili Tarafından Memura 3600 Ek Gösterge Reddedildi!

Milletvekili Tarafından Memura 3600 Ek Gösterge Reddedildi!

“BALTAYI ÖZELLİKLE SUÇ UNSURU OLARAK KULLANMADIM”

Hayri’nin kayınpederi beni kitlenerek bana vurmaya başladı. Bana asıl vuran Hayri’dir. Boynuma yüzüme ve kafama doğru yumruk ve tekme akmak sureti ile beni darp ettiler. Polisler gelene kadar bana vurdular, beni darp etmeye devam ettiler. Ben bu baltayı piknik yaparken odunları inceltmek için kullanıyordum. Hatta bagajımda piknik ve balık avlama malzemeleri bulunmaktadır. Balta aracımda tek başına bulunmamaktadır. Balta olay günü bagajıma koyduğum tek başına bir alet değildir. Yani kasıtlı olarak bagaja koymadım. Bunu kesinlikle öncesinde suç unsuru olarak kullanmadım. Bana karşı küfür etmeye devam ettiler. Hatta polis aracına giderken Hayri bana saldırmaya çalışıp küfür etmeye devam etti.”

Başa dön tuşu