Cinsel Gücü Arttıran Besinler

Yüzyıllardır farklı kültürlerdeki beşerler, çeşitli yiyeceklerle cinsel ömürlerini düzgünleştirmeye çalışmışlar.

Bazı yiyeceklerdeki vitamin, mineral üzere besin öğeleri, hormonları, beyin kimyasını, bedenin güç ve gerilim seviyelerini tesirler. Bunun sonucunda da cinsel organlar ve cinsel istek direkt ya da dolaylı olarak etkilenir.

Yüzyılardır en tesirli afrodizyak besinleri şöyle sıralayabiliriz;

1. İstiridye: Varlıklı çinko içeriğiyle hem sperm hem de testosteron üretiminin artmasını sağlayarak cinsel isteği ve cinsel gücü artırır. Ayrıyeten içerdiği dopaminle memnunluk verici tesire sahiptir.

2. Muz: Muz, B1, B2, C, A ve E vitaminleri, potasyum, magnezyum, demir, kalsiyum, fosfor, sodyum ve iyot bakımından çok zengindir. Kalori ölçüsü yüksek olmasına rağmen kolesterol içermez. Kasları güçlendirici ve güç verici özelliğe sahiptir. İçerdiği varlıklı vitamin ve mineraller, bilhassa de bufotenin unsuru ile libidoyu artıran kıymetli bir afrodizyaktır.

3. Çikolata: İçerdiği feniletilamin ve serotonin “iyi hissettirici” bir tesire sahiptir. Memnunluk hormonları olarak bilinen bu kimyasallar bedenimizde doğal olarak da bulunur. Ayrıyeten, çikolatadaki anandamid isimli husus serotonin ve feniletilamin verdiği memnunluk hissini ve libidoyu ziyadesiyle artırmaya kâfi.

4. Antep Fıstığı ve Fındık: İçerdikleri doymamış yağ asitleri ve E vitamini nedeni ile afrodizyak olarak kullanılırlar.

5. Kuşkonmaz: Yeterli bir afrodizyaktır.

6. Chili biberi: Şili biberlerindeki kapsaisin kan deveranını hızlandırabilir ve birtakım beşerler da Endorfin salınımını tetikler.

7. Tahıllı besinler: Kilo denetimine yardımcı olup kilolu bayanlarda testesteron düzeyinin düşmesine yardımcı olur.

8. Zencefil: dolanım sistemi için uyarıcı tesir yapıp kan dolanımının daha âlâ olmasını sağlar.

9. Bal: Tatlı ve sıhhate düzgün olmanın yanı sıra balı, bor minerali içerir. Bor, bedenin temel bayan seks hormonunun östrojeni kullanmasına yardımcı olur.

10. Avokado: Avokado, yüksek oranda folik asit içerir. Size daha fazla güç veren proteinleri kullanın. Ayrıyeten vitamin B6 (Erkek hormon üretimini arttırır) ve potasyum (Kadının tiroid bezi), hem erkek hem de erkeklerde libido artmasına yardımcı olan iki ögedir.

11. İncir: Libidoyu arttırdığı düşünülen amino asitler açısından yüksektir. Ayrıyeten cinsel dayanıklılığı artırabilirler.

Başa dön tuşu