Diyette ‘’X’’ Yenir Mi?

Diyet yapan bireyler birtakım besinlere karşı önyargılı yaklaşır. Bu besinleri yasaklı, yenmemesi gereken besinler olarak tanıtır ve kilo verme sürecinde asla tüketmez. Meğer her besinden alacağımız vitamin ve mineraller birbirinden farklıdır ve beslenmenin sürekli çeşitli olması gerekir. Gelin birlikte bu besinlerin en tanınan olanlarına göz atalım.

Diyette 2 Yumurta Yenir Mi?

Yumurta et kümesi besinlerdendir. Anne sütünden sonra en uygun protein kaynağıdır. Allerjen tesire sahip olduğu için fazla tüketildiğinde beklenmeyen tesirler gözlenebilir. Bilhassa sıcak yaz aylarında pek tercih edilmez. Rastgele bir medikal sorununuz yoksa, kan kıymetleriniz olağan aralıklardaysa, haftada 2-3 defa gün içinde 2 adet yumurta tüketebilirsiniz.

Diyetteyken Akşam Meyve Yenir Mi?

Meyve diyet devrinde kesinlikle tercih edilmesi gereken besin grubundandır. İçeriğinde bulunan doğal şekeri bedenimiz çarçabuk tolere edebilir. Gün içerisinde meyve kümesi besinler tüketmediğinizde, gastrit yahut reflü şikayetiniz yoksa meyveyi her an tüketebilirsiniz. Kıymetli olan gün içinde toplam güç hakkınızı istikrarlı biçimde tamamlamak olmalıdır. Akşam belirli saatten sonra yasaklı rastgele bir besin yoktur. 

Diyetteyken Ayçekirdeği Yenir Mi?

Ay çekirdeği yağlı bir tohumdur bu sebeple tükettiğinizde sağlıklı yağ yemiş olursunuz. Yaklaşık olarak 1 avuç kadar tükettiğinizde 4 adet zeytin yemişsiniz üzere düşünebilirsiniz. Porsiyon denetimini sağladığınız sürece öğünlerinizde yer verebilirsiniz.

Diyette Bal Yenir Mi?

Şeker eği olmayan doğal baldan 2 tatlı kaşığı kadar tükettiğinizde 1 porsiyon meyve yemiş olursunuz. Ama içeriğinde lif bulunmadığından ötürü kan şekerini çok süratli yükseltir. Balı tek başına tüketmek yerine yanında et kümesi yahut süt kümesi besin bulundurmakta yarar var.

Diyette Beyaz Ekmek Yenir Mi?

Herhangi bir medikal hastalığınız yoksa, hekiminiz yahut diyetisyeniniz beyaz ekmek tüketmeniz gerektiğini söylemediyse tam buğdaylı, tam tahıllı yahut çavdar ekmeği tüketmeniz çok daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Lakin kimi bireyler öteki ekmeklerin tadını sevmediği için beyaz ekmek tüketmek isteyebilir. Daha süratli acıkmanıza sebep olacaktır.

Diyette Bezelye Yenir Mi?

Diyet periyodunda unlu, nişastalı besinleri öğünlerde bulunmasını çok fazla tercih etmeyiz. Lakin her besinin kendine mahsus vitamin ve mineralleri bulunur. Her besinin şahsa tesiri yararı farklıdır. Bu sebeple ne kadar çeşitli beslenme alışkanlığınız olursa o kadar iyi! Diyetteyken çok sık vakitlerde olmamak kaydıyla bezelye tercih edebilirsiniz. Taze bezelyeyi yahut kuru bezelyeyi yediğinizde zerzevat kümesi yediğinizi unutmayın.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu