Gebelik Döneminde Kilo Verilebilir mi? | Diyetisyen Tavsiyesi

Eğer anne gereğinden fazla kilolu ödemli ise anneyi rahatlatacak kadar kilo verilebilir. yine anne ve bebek için yeterli besin ve kalori dengesi içerisinde bu mümkündür. Veya en iyi ihtimalle kilo artışı sadece bebek için sağlanıp annenin daha fazla gereksiz kilo almasının önüne geçilir.

Aynı zamanda gebelik sürecinizi de planlayarak, aşerme, tiksinme dönemlerini daha konforlu hale getiriyoruz. Doktorunuz tarafından yorumlanmış kan tahlili sonuçlarınıza göre, bebeğinizin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri planlayarak beslenme programlarınızı oluşturulur.

İdeal kiloda bir gebenin (örneğin 165cm boy için 55 kg ) ortalama 8-12 kilo alması yeterli olacaktır.

Eğer gebe (örneğin 165cm için 75kg) maximum 2 kilo alması gerekir veya gebe(165cm 80  ve üstü ise) hiç kilo almasına gerek yoktur en azından 3-4 kilosu zaten ödem olmakla beraber çok sağlıksız ve zararlı kalorileri kısıtlayıp bebek ve anne için yetecek kalori verilerek kilosu aşağı yine benim gözetimimde olması gerektiği kadar aşağı çekeceğim

Annenin az mı yedim çok mu yedim kaygıları gütmediği yeterli kaloriyi yeterli miktarda aldığı diyetisyeni Merve Aksoy tarafından her hafta düzenli kilo ve besin takibinin yapılacağı  motivasyon ve enerji içeren güzel bir yolculuğa adım atıyoruz.

 

 Gebelik döneminde beslenme süreci online (uzaktan takiple, whatsapp üzerinden) veya yüz yüze seanslarla destekliyorum.


 Bebeğinizin ve sizin uygun kilo ve uygun vitamin-mineral depolarını sağlamak ayrıca sizin ve bebeğinizin genel sağlığını korumak amaçlı gebelik öncesinde en az 3 ay bu konuda yeterli donanıma sahip bir gebe diyetisyeninde profesyonel beslenme danışmanlığı alınması hem siz hem de bebeğiniz için çok faydalı olacaktır.

“Ailenizi sağlıkla tamamlamanın sizin elinizde olduğunu unutmayın.”

 


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Başa dön tuşu