Göbek bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulurum?

 • Göbek bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulurum?

Fazla kilonuz yok ancak bel ve karın bölgenizdeki yağlardan kurtulamıyorsunuz ve Yalnızca göbek bölgeniz erisin istiyorsunuz. Lakin Bölgesel zayıflamak diyet ve antrenmanla mümkün değildir. Noktasal olarak bir noktayı amaç alarak zayıflanamaz Şayet bedeninizdeki fazla kilolar göbek bölgenizde bulunuyorsa diyet yapmaya başladığınızda bu bölgenizden daha çok yağ kaybedersiniz. Sıkı bir diyet ve spor programı ile yağlarınızdan kurtulmak sizin için çok daha kolay olur.

Bel etrafındaki yağlar hem makus görünür hem de sıhhat açısından epeyce tehlikeli olabilir. Araştırmalar sonucu bel ve karın etrafındaki yağlanmanın kalp hastalıkları ve birçok sıhhat sorunu ile bağlı olduğu ortaya çıkmıştır. Fazla kilolu olmayanlarda dahi bel bölgesinde yağlanma olabilir ve bu yağlanma denetim altında tutulamayacak durumdaysa katiyetle tedbir alınmalıdır.

Fazla yağlarınızdan kurtulmak için teklifler sizleri bekliyor.

 • Fazla Karbonhidratlı Beslenmekten Kaçının

Karbonhidratlar, bedenin kolay ve süratli halde güce dönüştürebildiği besin öğeleridir. Bu nedenle beden yağ oranını azaltmaya çalışan şahıslar tarafından dikkatli tüketilmelidir.
Değerli karbonhidrat kaynakları şekerli besinler, pirinç,buğday ve öbür tahıllar, bakliyatlar, patates ve meyveler olarak özetlenebilir. Bunlar temel kaynaklardır.

Ancak bizlerin hayatımıza fazladan aldığımız karbonhidratlar ortasında en tehlikelileri ;

 • Hazır market besinleri,
 • Paketli eserler,
 • Meyve suları,
 • Kola vb.
 • Hazır reçeller,
 • Unlu mamüller,
 • Tatlılar
 • Bunlar üzere rafine şeker içeren ürünler

.Bu eserleri hayatınızdan uzaklaştırırsanız yağlarınızdan da kurtulabilirsiniz.

 • Proteini Artırın

Türk mutfağımızın temelinde karbonhidratlı besinler yer alır. Karbonhidratı azaltmak için mutfağımızdaki yemeklerimizi denetimli tüketmeliyiz.Vücutta besinlerin sindirimi sırasında güç harcanır buna besinlerin termik tesiri denir. Ve proteinlerin termik tesiri daha fazladır sindirilirken daha çok güç harcanır. Bizlerde meskende ve dışarıda rahatça tüketebileceğimiz proteinli besinleri tercih etmeliyiz. Örneğin tavuk eti, kırmızı et ve protein bakımından güçlü başka besinler (mercimek, kuru baklağiller, süt, peynir, yoğurt, yumurta vb)

 • Egzersiz Yapın

Spor hayatının her anında çok değerli olduğu üzere kilo vermek ve yağ yakmak ismine da çok değerlidir. Araştırmalar sonucunda bölgesel zayıflama diye bir durum mümkün olmadığından yalnızca göbek antrenmanların göbek yağı eritme de çok tesirli olmadığı gözlenmiştir ve aerobik antrenmanların yani yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet vb karın bölgesinde yağlarda daha fazla azalmaya sebeb olduğu gözlenmiştir. Spor kilo denetimi için çok değerlidir. Hayatınızdan sporu eksiltmeyin.

 • Bol lifli beslenin

Genellikle, diyet lifi tüketmenin zayıflamaya yardımcı olduğu düşünülür. Evet bu doğrudur. Lifli besinler yemeklerin mide ve ince bağırsağınızdan çıkış suratını kıymetli oranda azaltır ve besinlerin sindirimini ve absorbe edilmesini yavaşlatır. Bu sayede kendimizi daha uzun mühlet tok hissetmemizi sağlar ve iştahımızı azaltır.Daha fazla lif almanın en âlâ yolu meyve ve zerzevat üzere bitkisel besinleri daha fazla tüketmektir. En çok lif içeren besinler: yulaf, baklagiller, meyveler sebzeler ve keten tohumudur.

Başa dön tuşu