Hastalıklarda Beslenme

Böbrek Hastalıklarında Beslenme

Böbreklerimiz bedenimizin süzgeçleri üzeredir. Sıvı elektrolit istikrarının sağlar birebir vakitte hormonlar üzerinde düzenleyici tesirleri vardır. Bu istikrarlar bozulduğunda çeşitli böbrek rahatsızlıkları oluşabilir. Her hastalığa nazaran başka beslenme porgramının uygulanması kişinin ömür kalitesini artırır.

Karaciğer Hastalıklarında Beslenme

Vücudumuzun en büyük organı karaciğerdir. Birebir böbrekler üzere karaciğerin bedenimizde bir çok fonksiyonu vardır. Safra yolu hastalıkları, hepatit, karaciğer nakli, siroz ve karaciğer yağlanması üzere rahatsızlıklar bedeni olumsuz etkileyebilir. Gayemiz bireye ve hastalığa özel beslenme programı uygulayarak bireyin güzelleşmesine katkıda bulunmak.

Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme

Kemikler bedenimizi oluşturan yaşayan dinamik irtibatlardır. Bebeklik periyodundan itibaren ömrümüz boyunca kemiklerimiz daima değişim gösterir. Bu değişim sürecinde osteoporoz, romatoid artirit ve gut hastalığı üzere problemler meydana gelebilir. Maksadımız toplumsal yaşantınızın önünen geçmeyecek biçimde şahsa ve hastalığa özel beslenme programı planlayıp bireyin hayat kalitesini yükseltmektir.

Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme

Hastalıkların ortasında en sık görülen sindirim sistemi hastalıkları rahatsızlıklarıdır. Bilhassa gastrit ve ülser kişinin toplumsal yaşantısını olumsuz etkilemektedir. Bireye özel beslenme programının uygulanması kişinin ömür kalitesini artırarak kâfi ve istikrarlı beslenmesini sağlamaktadır.

Onkoloji

Kanserde beslenme olumsuz etkilerinir. Bireylerin kâfi ve istikrarlı beslenmeye muhtaçlıklarının fazla olduğu devirde hastalığın yan tesirleri iştahsızlık başta olmak üzere birçok olumsuz duyguyu beraberinde getirir. Ömür standartının düşmesi de bireyleri ruhsal olarak etkilemektedir. Bu devirde emel şahısların gereksinimlerine nazaran beslenme programı hazırlayarak iştahsızlığın ve kilo kaybının önüne geçmektir.

Başa dön tuşu