Hayal Ettiğiniz Beden Şekline Kavuşun!

Yazın gelmesiyle birlikte diyet serüvenleri, detoks programları daima hale geldi. Tüm bunlara ek bir de yağ yakan besinleri unutmamak gerek! Erkeklerde kilo çoklukla göbek bölgesinde toplanırken bayanlarda fazla olan kilolar ya göbek bölgesinde ya da kalçada toplanarak iki tip beden halini oluşturuyor. Elma ve armut tipi dediğimiz bu beden hallerine göz atacak olursak sıhhat açısından armut tipine sahip olmak daha avantajlı görünüyor ama ruhsal açıdan bakarsak durumlar epeyce karışık!

Armut tipinde beden formuna sahip olanlar daha şanslı!

Elma tipi beden biçimine sahip olan bireylerde göbek bölgesinde biriken fazla kilolar ve hasebiyle yağlar, kişinin ilerde potansiyel diyabet, tansiyon, kalp hastası olma ihtimalini artırıyor. Elma tipi beden haline sahip olan bayanlar menapoz periyoduna girdikten sonra göbek bölgesinden kilo alması çok daha kolay hale gelirken kilo vermesi daha da zorlaşıyor.

Armut tipi bedene sahip olan bayanlarda ise durum kalça bölgesi daha geniş, kilo aldığında daha çok kalça kısmı genişleyen bireylerden oluşuyor. Bayanlar yaradılış gereği doğurgan olduklarından bu stil bedene sahip olmaları aslında doğal bir süreçten kaynaklanıyor. Üstelik elma tipi bedene sahip bayanlara kıyasla hastalıkların görülme ihtimali biraz daha düşük! Ama Türk bayanlarının birçoklarının sahip olduğu bu vücut formunda ki bayanlar kilo verseler de büyük armutken küçük armut görünümüne kavuşuyor. Halbuki bu bireylerin diyet yaparken maksatları ebediyen herkeste olduğu üzere kum saati formunda bir bedene sahip olmak oluyor. 

Hayal ettiğiniz beden haline kavuşmak artık çok kolay!

Teknoloji çağında yaşadığımız bu periyotta hayallerinizi ufak tutmayın. Büyük armutken küçük armut olarak değil hayal ettiğiniz beden biçimine sahip olarak yanlışsız ve mantıklı kararlar alın. Bunun için size özel hazırlanmış diyet programınıza uymanız, son teknoloji cihazlarımızdan faydalanmanız ve spor yapmanızı sağlayacak antrenman programınızı uygulamanız kâfi. Yaz bitti, artık harekete geçme zamanı!

Başa dön tuşu