Kavitasyon ile İncelme

Kavitasyon, cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine dayanan bir usuldür. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir formüldür. Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme evvel genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu tesir; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

Kavitasyon uygulamasında Birinci seansta yağlı alanın kalınlığına nazaran değişen 2-10 cm ortasında bir incelme görülebilir. Kavitasyonda sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna nazaran seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.

Düşük frekanslı ultrason dalgaları ile aygıt uygulaması, bölgesel yağ birikimlerini azaltmak ve bedeni yine şekillendirmeyi amaçlamaktadır. Aygıtın oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da bedenden atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.

Gözle görülebilen yeterli sonuçlar elde etmek için 6-10 seans uygulama yapılmaktadır. Her seans 40 dk. sürmektedir. Seanslar haftada bir kez olmak üzere tekrarlanabilir.

Başa dön tuşu