Nöral Terapi Nedir?

Nöral Terapi Nedir?

Nöralterapi vücutta ağrılı bölgelere lokal anestezik unsur uygulanarak yapılan bir uygunlaştırma tekniğidir. Nöralterapi bedenimizde çok geniş bir elektriksel ağ yapısında olan otonom yani denetimi beyin tarafında otomatik olarak yapılan hudut sisteminin uyarılmasını ve regülasyonunu sağlar. Bu hudut sistemi bedenimizde hayati kıymete sahip organlarımızı denetim eder ve tertipli çalışmasını sağlar. Aldığımız yabancı unsurlar, günlük yaşanan çok gerilim, hormonal bozukluklar üzere etkenlerle bu sistemde bir grup bozukluklar gelişir. Sonrasında beden kendini onaramaz ise hastalıklar ortaya çıkar.

Nöralterapi bu sistemdeki bozulmuş olan dengeyi tekrar düzenler, regüle eder. Uygulandığı alanda bozukmuş olan kan akımı eski haline döner, lenf drenaji artar bu sayede ziyanlı metabolitler bedenden uzaklaştırılır. Bozukmuş olan hudut iletimi eski haline gelerek organizmanın tekrar nizamlı çalışması sağlanır.

Nöralterapide kullanılan lokal anestezikleri güzelleştirici tesiri daha evvelce de bilinsede aslında iki alman tabip tarafında üzerinde bilhassa çalışılarak bugün bildiğimiz noral terapi kavramı ortaya çıkmıştır.

Başa dön tuşu