Sağlıklı Beslen Fit Yaşa

Fit bir vücut için atacağımız birinci adım her vakit sağlıklı beslenmektir. Çabucak herkes bedeninin fit bir görünümde ve ülkü kiloda olmasını istiyor. Başaracağınıza inanarak ve sağlıklı beslenme unsurlarına uyarak sizde fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Pekala nedir bu fit olmak için uygulamamız gereken sağlıklı beslenme unsurları ;

Güne kesinlikle kahvaltı ile başlayın. En kıymetli öğün olan kahvaltıyı yaparak güne daha zinde başlayabilir ve daha süratli çalışan metabolizmaya sahip olabilirsiniz böylece ülkü kiloya ulaşmanız kolaylaşacaktır.

Gün içerisinde bol su için. Şayet su içmekte zorlanıyorsanız içine nane, çilek, limon ya da elma dilimleyerek tatlandırabilirsiniz.

Su tüketmek bedeninizdeki açlık hissini azaltacak ve münasebetiyle fazla ölçüde yemek yemenizi engelleyecektir.  Ayrıca bol su içmek bedendeki yağların çözülmesini sağlayarak yağ yakımınızı hızlandırır.

  Öğünlerinizi az az, sık sık tüketin. Gün içerisinde 3 ana ve 3 orta öğün tüketebilirsiniz. Orta öğün tüketerek kan şekerinizi istikrarda tutabilirsiniz ve çabuk acıkmanızı engelleyerek bir sonraki öğünde çok fazla yemenizi engelleyebilirsiniz.

   Yağ oranı düşük, lif oranı yüksek hafif besinleri tüketmeye çalışın.

  Yağlı, şekerli yiyeceklerden uzak durun ve kalorili içecekler yerine su, ayran, maden suyu tüketmeye ihtimam gösterin.

  Kızartmalardan uzak durun. Et, balık ve tavuk üzere yemekleri ızgara ve haşlama yollarıyla pişirin.

  Zerzevat ve meyve tüketin. Zerzevat ve meyveler düşük kalori içeriğinin yanı sıra yüksek posa içeriğiyle bağırsak faaliyetlerinin düzenlenmesine yardımcı olur. Ayrıyeten içerdiği vitaminlerle antioksidan deposudurlar.

 Gün içerisinde kullandığınız kalori kaynaklarından olan şeker ve tuz ölçülerini azaltın. Yediğiniz yemeğin tuzuna bakmadan tuz eklemeyin.

 Ölçülü olun ve yemek porsiyonlarınıza dikkat edin. Gün içerisinde yemeklerde daha küçük tabaklar kullanabilirsiniz.

 Bahane aramayın ve her gün en az yarım saat fizikî aktivite yapın.

  Ve tüm bu önerilerin sonucunda siz de sağlıklı beslenmeyi kendinize yaşam tarzı edinebilir ve fit yaşayabilirsiniz.

Başa dön tuşu