Tıp Öğrencileri Okudukları Fakülteye Temizlik Personeli Olarak Atandı!

Mehmet Şimşek: ‘Ülkeme hizmet için döndüm, ilk kez Bakanlık yapmıyorum'

Mehmet Şimşek: ‘Ülkeme hizmet için döndüm, ilk kez Bakanlık yapmıyorum’

İlk adımları bir dershaneye kayıt yaptırmakla atıldı. Bu dershanede tanışan ve arkadaşlık kuran Maral ve Bahçivancı, üniversiteye kazandıkları yılın aynı döneminde KPSS’ye hazırlanmaya karar verdiler. Amacı, hem eğitimlerini sürdürmek hem de masraflarını karşılayabilmekti.

İkili, YKS sınavında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak önemli bir başarı elde etti. Aynı yıl içerisinde KPSS sınavına giren Maral 85, Bahçivancı ise 83 puan aldılar. Bu puanlarla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin destek personeli alımına başvurdular.

Gençler, şu an ikinci sınıf tıp öğrencisi olarak eğitimlerine devam ederken, aynı zamanda fakültenin hastanesinde temizlik görevlisi olarak çalışıyorlar. Ahmet Selçuk Maral, bu çift görevi yerine getirirken, ailesine yük olmamak ve eğitim masraflarını karşılamak amacıyla KPSS’ye hazırlandığını belirtiyor. Maral, “Hem tıp öğrencisi hem de hastanenin temizlik görevlisi olduğum için mutluyum. Hem çalışıyorum hem okuyorum. Aileme yük olmuyorum. Yarın okulumu bitirdiğimde burada doktor olarak başlayacağım. Mesai arkadaşlarımızla da ağabey kardeş gibiyiz, bizi çok seviyorlar.” şeklinde konuştu.

“Ailemiz, çevremiz bizimle gurur duyuyor”

Mehmet Caner Bahçivancı da eğitim görürken beyaz önlük giyindiklerini, ders dışında hastanede temizlik yaparken de önlük değiştirdiklerini belirterek, bundan da gurur duyduklarını söyledi.

Hem okumanın hem de çalışmanın güzel bir duygu olduğunu ifade eden Bahçivancı, “Ailemiz, çevremiz bu konuda bizimle gurur duyuyor. Yaşadığımız mutluluk kelimelere sığmıyor. Hem kütüphanede çalışıp, aynı kütüphaneyi bizim temizlememiz… Çantamıza sığdırdığımız önlükler hem derslerimizi hem de mesaimizi sağlıyor. Aynı zamanda hastanemizi erken dönemde tanımış oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Arkadaşlarımızı takdir ve tebrik ediyoruz”

DÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Eşref Araç ise öğrencilerin sabah derslere girdiğini, ders sonrası da hastanede temizlik personeli olarak çalıştığını belirtti.

Öğrenci ve idari personel olan gençlerin ileride meslektaşları olacağını dile getiren Araç, “Derste hocalarıyım, hastanede idari amirleriyim. Tıp fakültesinde okuyabilmek ve ileride doktor olmak için ailelerine katkı sunabilme açısından işlerini yapmaları hakikatten gurur verici. Arkadaşlarımızı takdir ve tebrik ediyoruz. Ahmet ve Mehmet Caner hem fakültede derslerinde başarılı olan iki öğrencimiz hem de hastanemizin temizliğini emanet ettiğimiz arkadaşlarımız.” diye konuştu.

Başa dön tuşu