Yeni Yıla Nasıl Girersen Öyle Gider!

Herkes tarafından bilinen yaygın bir inanç vardı ki; yeni yıla nasıl girersen bütün sene o denli sarfiyat. Pekala bu yıla daha sağlıklı daha fit bir başlangıç yapmaya ne dersiniz?

Öncelikle kalabalık yılbaşı soframızı ele alalım. Bu sene klâsik yaprak sarmalar dolmalar yerine bulgurlu/kinoalı salata ile göz dolduralım. Ana yemeğimizi ızgara yahut fırın tercih edelim bol yağlı kızartmalara bu sene göz açtırtmayalım. Yemekle bir arada asitli içecek tüketmek yerine sıcak/soğuk çay, maden suyu, şekersiz limonata üzere alternatiflerden faydalanalım. Şayet alkol almayı planlıyorsak tercihimizi beyaz yahut kırmızı şaraptan yana kullanalım. Cips, patates kızartması, çikolata, bisküvi yerine kuruyemişlere, leblebi ve nohuta, mesken imali şekersiz kurabiyelere, keklere ve meyvelere yer verelim.

2017’nin birinci güne antrenman yaparak başlayalım. Kesinlikle kalkınca bir bardak su içelim. Peynir, yumurta, zeytin, tam buğday ekmek ve mevsim yeşilliklerinden oluşan hoş doyurucu bir kahvaltıyla uyanalım yeni yıla. Gün içerisinde en az 2,5-3 lt su içelim ki; metabolizmamız da yeni yıla süratli bir başlangıç yapsın.

Unutmayın; nasıl başlarsanız o denli masraf..

Başa dön tuşu