YEŞİLÇAYIN FAYDALARI NELERDİR?

Yeşil çay çabucak hemen hepimizin hayatında az çok yerini aldı. Yeşil çayın en değerli özelliği çok yeterli bir antioksidan kaynağı olmasıdır. Siyah çayın işlenmeden kurutulmasıyla elde edilir ve bir çok aromaya yakışmasıyla herkesi kendine hayran bırakabilir. Pekala neden yeşil çayı hayatınızda yer vermelisiniz?

Öncelikle içerisinde bulunan “epi-gallo-kateşin-3-gallat” ismi verilen antioksidan sayesinde bedendeki yağ yakımı tesirini arttıran özeliği bulunmaktadır. Kansere karşı esirgeyicidir ve makûs kolesterolü düşürdüğü bilinmektedir. Yeşil çayın yararları ortasında kan şekerini denetimine yardımcı olması da sayılabilir ve tok kalmanıza yardım eder. Cildiniz için doğal bir kollayıcı tesiri gösterir ve parlaklık verir. Gerilimi azaltarak yorgunluk, halsizlik hissini ortadan kaldırır; güç verir.

Dikkat etmeniz gerekenler ise gereğinden fazla tüketilmesi çok kafein tüketimine neden olduğu için önerilmemektedir. Tıpkı vakitte diüretik tesire sahip olması çok daha fazla idrara çıkmanıza sebep olacağı için su tüketimini ihmal etmemeniz kıymetlidir. Şayet uyku sorununuz var ise çok geç saatlerde tüketmemeye ihtimam göstermelisiniz.

Günde 2-3 fincan yeşil çay tüketimiyle metabolizmanızın suratına sürat katın 😉

Başa dön tuşu