Doktorlar Ve Tıp Öğrencileri Gazze’deki Hastane Katliamına Tepki Gösterdi!

Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne yapılan saldırının ardından gerçekleştirilen basın açıklamasına Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Orkun Yıldırım, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dt. Lütfi Çiftçi, Uludağ Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Halil Sağlam, sağlık personelleri ve öğrenciler de katıldı.

Öğrencilerden İsmail Can, yaptığı konuşmada,

“Bugün, burada, bütün dünya liderleri tarafından kaderine terk edilmiş bir şehrin acısını paylaşmak için toplandık. Bombalanan ameliyathaneleri terk etmeyen, kendi çocuklarının ölü bedenleriyle vedalaştıktan sonra belki bir can daha yaşatabilirim derdiyle hastalarına koşan, malzemeleri kalmadığı halde en ilkel şartlarda olsa bile sağlık hizmetlerini sürdüren Gazze’li meslektaşlarımızı selamlamak için toplandık”

dedi.

Bakan Koca’nın Hastanesi Ticaret Bakanlığı 5,9 Milyon Lira Destek Verdi!

Bakan Koca’nın Hastanesi Ticaret Bakanlığı 5,9 Milyon Lira Destek Verdi!

Can, İsrail’in uzun yıllardır devam eden katliamlarını ve soykırımını kınayarak, dünya liderlerini Gazze’ye verdikleri destek nedeniyle sessiz kalmamakla ve İsrail’e karşı tavır almaya çağırdı. Ayrıca, doktorlar olarak Gazze halkının yanında olduklarını ve bu acıyı paylaştıklarını belirtti.

Şifa Hastanesi’ne yapılan saldırının ardından Filistin’e yönelik destek çağrısı yapan öğrenciler, dünya liderlerine Gazze’deki insanlık dramına duyarsız kalmamaları ve sorumluluk almaları çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu