Eski Milletvekilinin Ortağı Olduğu Özel Hastanede Skandal!

30 Kasım 2022 tarihinde 30 günlük bebeği Bulut Deniz’i Lokman Hekim Hastanesi’ne götüren baba Serkan Deniz, bebeğe idrar yolu enfeksiyonu teşhisi konulduktan sonra yeni doğan yoğun bakım servisine yatış yapıldığını öğrendi. Ancak yatışın yedinci gününde, 7 Aralık 2022’de, bebeğin durumu takip eden doktor R.K. tarafından bebeğin sol bacağında çatlak tespit edildiği ve atele alındığı baba Serkan Deniz’e bildirildi.

Ailenin talebi üzerine bebeğin röntgeni incelendiğinde bacağının kırık olduğu ortaya çıktı. Ancak hastane yönetimi, aileye kamera kaydının alınmadığını “hasta mahremiyeti” gerekçesiyle iddia etti. Aile, bebeğin bacağındaki kırığın gece 04.00’te meydana geldiğini, ancak kendilerine sabah 10.00’da bilgi verildiğini öğrendi. Ailenin ısrarlı sorularına hastane tarafından, “Çocuğun ayağı küvöz takılıyken kendi kendine dönmeye çalışırken kırıldığı” açıklaması yapıldı. Ancak aile, olayın gerçek yüzünü öğrenmek istemesine rağmen 6 saatlik sürede neler yaşandığı konusunda tatmin edici bir yanıt alamadı.

Bu skandal olayın ardından Sağlık Bakanlığı’nın soruşturma izni vermemesi, kamuoyunda büyük bir tepkiye neden oldu. Özellikle hastanenin iddia ettiği kamera kaydının olmaması ve aileye geç haber verilmesi gibi unsurların şüphe uyandırması, olayın daha detaylı bir şekilde incelenmesi gerekliliğini akıllara getiriyor.

Yarın Ki Kabine Toplantısında Ki Gündem Maddeleri!

Yarın Ki Kabine Toplantısında Ki Gündem Maddeleri!

‘ÇOCUĞUM ACI ÇEKİYOR’

Baba Serkan Deniz, 8 Aralık 2022’de İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusundan bulundu. Yaşadıklarını anlattı ve “Çocuğum hastanede acı çekiyor. Ben ve annesi perişan haldeyiz” dedi.

Ardından savcılık Sağlık Bakanlığı Mesleki Sorumluluk Kurulu’nda Özel Lokman Hekim Hastanesi’nde görevli Uzman Doktor R.K. ile Hemşire N.Ç. içi soruşturma izni verilmesini talep etti. Ancak Sağlık Bakanlığı, hemşire ve doktorun bir ihmali olmadığı belirterek soruşturma izni vermedi. Öte yandan Özel Lokman Hekim Hastaneleri’nin ortağı olan, 25’inci ve 26’ncı dönemde AK Parti’den Tokat milletvekilliği yapan Celil Göçer, aynı zamanda da eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da doktoruydu.

Başa dön tuşu