Meclis’te bu hafta hangi kanunlar görüşülecek?

Genel Kurul’da, Kanun Teklifi’nin ikinci bölümündeki maddeler görüşülerek değerlendirilecek. Bu maddeler arasında öne çıkanlar arasında, emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödenmesi, Kapadokya Alanı Hakkında Kanuna ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansına ilişkin düzenlemeler bulunuyor.

TORBA YASA İLE GEÇİRİLECEK

Ayrıca, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) tarafından TBMM Başkanlığına sunulan ve kentsel dönüşüm konularını içeren “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin görüşmeleri de devam edecek. 

SALT ÇOĞUNLUK KURALI GELİYOR

Bu teklife göre, kentsel dönüşüm süreçlerinde, yapı ruhsatı alınması dahil olmak üzere tüm iş ve işlemler, maliklerin salt çoğunluğu ile aldığı karara istinaden gerçekleştirilecek.

Sağlık çalışanına şok suçlama: Gittiği haccın masraflarını bile o firmaya ödetti!

Sağlık çalışanına şok suçlama: Gittiği haccın masraflarını bile o firmaya ödetti!

SALI VE ÇARŞAMBA GRUP TOPLANTILARI VAR

Salı ve çarşamba günleri ise TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin grup toplantıları gerçekleştirilecek. Bu toplantılarda siyasi partiler, güncel konuları ve gündemdeki meseleleri ele alacak ve görüşlerini kamuoyu ile paylaşacaklar.

Başa dön tuşu