Sağlık Bakanlığı Teşvik Ödemelerini Artırdı! Hemşire, Sağlık Memuru ve Ebe Unvanlarında Teşvik Tutarları!

SGK tarafından SUT fiyatlarında yapılan artışın eylül ayı teşvik ödemelerine yansımasıyla sağlık personeli bir önceki aya göre artırılmış teşvik ödemelerini aldı. 

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan oran değişikliği ardından yaşanan teşvik artışının SGK’nın yaptığı SUT fiyatlarındaki güncelleme olduğu belirtiliyor. 

SAĞLIK MEMURU’NUN 625 TL ARTTI!

saglikpersoneliHABER.NET olarak uzman mutemetlerden edindiğimiz bilgiye göre; lisans mezunu 1. Derecenin 4. Kademesindeki bir Sağlık Memuru eylül ayında yaklaşık 2.591,84 TL teşvik ödemesi alırken 3. Derecenin 1. Kademesindeki bir sağlık memuru ise bir önceki aya göre eylül ayında 625 liralık artışla 1.725 TL’lik teşvik ödemesi aldı.

“Kimin Eli Daha Hafif” Sağlık Çalışanları Arasında Yeni Akım!

“Kimin Eli Daha Hafif” Sağlık Çalışanları Arasında Yeni Akım!

SAĞLIK TEKNİKERİ 1597 TL ALDI

3 + 1 sözleşmeli kapsamında sağlık teknikeri unvanında görev yapan bir sağlık personeli ise ağustos ayına nazaran eylül ayında 203 liralık artışla 1604 liralık teşvik ödemesi alırken kadrolu lisans mezunu 1. Derecenin 4. Kademesindeki sağlık teknikeri ise eylül ayında bir önceki aya göre 893 liralık artışla 1.597 TL teşvik ödemesi aldı. 

HEMŞİRE’NİN 142 TL ARTTI

Hemşirelerde ise lise mezunu 5. derecenin 1. Kademesindeki bir hemşire 142 TL’lik artışla 587 TL teşvik ödemesi alırken önlisans mezunu 1. Derecenin 3. Kademesindeki bir hemşire ise bir önceki aya nazaran 1.036 liralık artış ile 2.105 TL teşvik ödemesi aldığı görüldü.

hemsire-ebe-tesvik-odemeleri

Başa dön tuşu